107,6 FM

Bóg nie gorszy się naszymi odejściami

To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat. J 16,33

Uczniowie rzekli do Jezusa: «Oto teraz mówisz otwarcie i nie opowiadasz żadnej przypowieści. Teraz wiemy, że wszystko wiesz i nie potrzeba, aby Cię kto pytał. Dlatego wierzymy, że od Boga wyszedłeś».

Odpowiedział im Jezus: «Teraz wierzycie? Oto nadchodzi godzina, a nawet już nadeszła, że się rozproszycie – każdy w swoją stronę, a Mnie zostawicie samego. Ale Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną.

To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale odwagi! Ja zwyciężyłem świat».


Pokój, który mamy w Chrystusie, przewyższa wszystko, co możemy na tym świecie posiadać. Nie jest on jednak naszą zdobyczą – zapłatą za pobożne życie, moralną poprawność lub wysiłek woli. Pokój w Chrystusie to Boży dar, który otrzymujemy w sposób całkowicie niezasłużony – często także mimo naszych zdrad. W istocie bowiem niejednokrotnie Jezusa zdradzamy, zwracając się ku obcym bożkom, folgując namiętnościom i dając się uwieść pożądaniom tego świata. A jednak Pan nigdy nas nie potępia; wie bowiem, że w swej skrytości nasze serce – choć bardzo chwiejne i niestałe – ze wszystkich sił Go poszukuje i całą swą głębią pragnie. Bóg zatem nie gorszy się naszymi odejściami. Często przecież ucisk, którego doznajemy na tym świecie, jest także skutkiem naszej bezradności wobec grzechu i jego bezwzględnych praw. Bóg to wie, dlatego zawsze nam przebacza i z miłością pochyla się nad każdym ludzkim udręczeniem. Pokazuje wyraźnie, że pokój serca jest dziełem Jego miłości. W końcu to On zwyciężył świat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • mee...
  29.05.2017 17:07
  Chrystus zwyciezyl swiat czyli grzech...marne wiec nasze wysilki jezeli nie ma w nas wiary, nie jestesmy w Nim...w Ksiedze Zycia jeszcze przed stworzeniem swiata, co swa smiercia potwierdzil Chrystus oddajac zycie za zapisanych za swoje owce. Mim, ze jestesmy grzesni, po pierwszych naszych rodzicach ze lzami w oczach szczerze zalujmy za grzechy, az do poznania prawdy poprzez Ducha Bozego...bo ten, kto boi sie Boga, zdaje sobie sprawe mimo swych dazen do swiatla, ze jest grzeszny - nie zostanie pozostawiony bez pomocy jezeli bedzie taka wola Jego...
  doceń 0
 • mee...
  29.05.2017 19:36
  Pokoj serca moze byc falszywy...bo jezeli pokoj znamy z serca, to mozna raczej byc pewnym, ze podlegamy iluzjom badz swym przelozonym...co by sie stalo gdyby wyjsc na glebaka wode?
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter