107,6 FM

Katolicka Telewizja Internetowa - nowe studia na UKSW

W październiku na UKSW w Warszawie ruszą studia na nowej specjalności: Katolicka Telewizja Internetowa.

Jak informuje uczelnia, będą  to pierwsze magisterskie studia teologiczne dla specjalistów w obszarze katolickiej telewizji internetowej. Ruszą one z początkiem nowego roku akademickiego, czyli w październiku 2017 r. 

Mają to być studia z dużą dozą ćwiczeń i działań praktycznych. Studenci poznają nowoczesne technologie montażu, przesyłania i emisji programu TV. Nauczą się prowadzenia transmisji przy pomocy mobilnego studia telewizyjnego z każdego miejsca objętego zasięgiem sieci LTE. Program obejmuje także posługiwanie się kamerą, nagrywanie dźwięku, wykorzystywanie światła w studiu. Będą także zajęcia z internetowego marketingu, tworzenia sieciowych reklam, zakładania kanałów w mediach społecznościowych oraz konstruowania strategii komunikacyjnych i kreowania własnej marki.

- Chrześcijanie muszą być profesjonalnie i praktycznie przygotowani do realizacji misji ewangelizacyjnej poprzez nowoczesne środki komunikacji, w tym lokalne i środowiskowe telewizje. To przyszłość mediów - oceniają inicjatorzy nowego kierunku i cytują słowa św. Maksymiliana Kolbego: „Możemy wybudować wiele kościołów.  Ale jeśli nie będziemy mieli własnych mediów, te kościoły będą puste”.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama