Ukradziono relikwię świętego Jana Bosko

dodane 03.06.2017 15:22

PAP |

W rejonie Asti w Piemoncie na północy Włoch nieznani sprawcy ukradli urnę zawierającą relikwię świętego Jana Bosko (1815-1888), założyciela zgromadzenia salezjanów i salezjanek - podały w sobotę media. Metropolita Turynu apeluje o zwrot relikwii.

Ukradziono relikwię świętego Jana Bosko   Jecanre / CC-SA 3.0 Urna z relikwiami św. Jana Bosko

Do kradzieży doszło w piątek w bazylice pod wezwaniem świętego Jana Bosko w gminie Castelnuovo Don Bosco, w której się urodził. Relikwia była przechowywana za ołtarzem.

Rektor bazyliki ksiądz Ezio Orsini poinformował, że nie zostaną podane żadne szczegóły tej sprawy, by nie utrudnić trwającego dochodzenia.

Arcybiskup Turynu Cesare Nosiglia zaapelował o natychmiastowy i bezwarunkowy zwrot relikwii. Kradzież nazwał "głębokim ubóstwem moralnym" i przypomniał, że relikwia jest obiektem kultu wiernych.

Jan Bosko to jeden z najbardziej czczonych we Włoszech świętych. Nazywany jest "ojcem i nauczycielem młodzieży". Opiekował się ubogimi i potrzebującymi pomocy młodymi ludźmi; był działaczem społecznym i oświatowym. Kanonizowany został w 1934 roku.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, KRADZIEŻ, PAP, PRZESTĘPCZOŚĆ, WŁOCHY

Przeczytaj komentarze | 9 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Gość 05.06.2017 16:55
Niezalogowany użytkownik Czy Jan Bosco chciał, żeby jego zwłoki pokazywano na widok publiczny? Uczynkiem miłosierdzia jest zmarłych pogrzebać.
Plusów: 1 Gość 05.06.2017 08:31
Niezalogowany użytkownik Wejdź na stronę podana przez Gość powyżej na stronie salezjanów i się domyślisz - spora puszka ze złota, relikwia w tym przypadku może być ostatnią rzeczą interesująca złodzieja...
Plusów: 1 Krolik 04.06.2017 13:28
Niezalogowany użytkownik Absolutnie nie moge zrozumiec po co komu ta relikwia ????
Plusów: 0 Dariusz 03.06.2017 23:25
Niezalogowany użytkownik To co widać na zdjęciu, to figura woskowa. Relikwia była wmontowana na wysokości klatki piersiowej.

wszystkie komentarze >