Promocja książki "High-tech za żelazną kurtyną. Elektronika, komputery i systemy sterowania w PRL", Katowice, 22 czerwca

dodane 09.06.2017 14:50

Muzeum Historii Komputerów i Informatyki oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach zapraszają na promocję książki „High-tech za żelazną kurtyną. Elektronika, komputery i systemy sterowania w PRL” pod red. dr. Mirosława Sikory (IPN Katowice), przy współpracy Piotra Fuglewicza.

Spotkanie odbędzie się 22 czerwca o godz. 17 w siedzibie muzeum (wejście od ul Sienkiewicza28).

Tom zawiera teksty z konferencji pt. „High-tech za żelazną kurtyną. Elektronika, komputery i systemy sterowania w PRL”, zorganizowanej we wrześniu 2015 r. przez Oddział IPN Katowicach w kooperacji z Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach. Studia mają charakter interdyscyplinarny, prezentują spojrzenie na wybrane aspekty historii technologii komputerowych i audiowizualnych w PRL ze strony zarówno inżynierów elektroników i informatyków, jak i ekonomistów, socjologów, kulturoznawców i filologów, a nawet… historyków.

Publikacja powstała w ramach centralnego projektu badawczego IPN „Władze PRL wobec środowisk twórczych, dziennikarskich i naukowych”.

«« | « | 1 | » | »»