Nowy sondaż, olbrzymia przewaga PiS

dodane 19.06.2017 16:41

PAP |

Gdyby wybory odbyły się na początku czerwca, na PiS oddałoby głos 39 proc. badanych deklarujących udział w wyborach, na PO - 18 proc. - wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. Na trzecim miejscu uplasował się Kukiz'15 z poparciem 11 proc. ankietowanych.

Nowy sondaż, olbrzymia przewaga PiS   JACEK ZAWADZKI / Foto Gość Sala posiedzeń Sejmu RP

W badaniu zrealizowanym na początku czerwca 29 proc. zdecydowanie, a 30 proc. z wahaniem potwierdziła gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, gdyby miały się one odbyć w najbliższą niedzielę. Wśród pozostałych - 13 proc. osób mówiło, że raczej by nie poszły, a kolejne 19 proc. zadeklarowało, że na pewno nie zagłosowałyby w wyborach. Co jedenasty ankietowany (9 proc.) wahał się czy iść, czy nie iść do głosowania.

Wśród osób, które zadeklarowały gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, niemal dwie piąte (39 proc.) zapowiedziała zamiar głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. Notowania partii wzrosły o 4 punkty procentowe w stosunku do wyników z maja.

Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska. W czerwcu na tę partię zagłosowałoby 18 proc. respondentów - jej notowania spadły w stosunku do maja o 3 punkty procentowe.

Trzecie miejsce osiągnęło ugrupowanie Kukiz'15 uzyskując poparcie na poziomie 11 proc. Odsetek poparcia dla Nowoczesnej w czerwcu zrównał się z poziomem progu wyborczego i wynosi 5 proc.

Porównywalne rezultaty osiągnęłyby również SLD oraz PSL (po 5 proc.). Nieco poniżej progu wyborczego znalazłaby się partia Wolność (3 proc.). Partia Razem uzyskałaby w czerwcu poparcie 1 proc., a partia Twój Ruch - 2 proc..

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 11 proc. badanych nie było zdecydowanych, komu przekazaliby swoje poparcie. Odsetek osób niezdecydowanych znacznie spadł w porównaniu do poprzedniego miesiąca (o 7 punktów procentowych).

Sondaż przeprowadzono w dniach 2-7 czerwca 2017 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1018 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KANTAR PUBLIC, PAP, PARTIE, POLITYKA, SONDAŻ

Przeczytaj komentarze | 11 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 20.06.2017 14:14
Niezalogowany użytkownik Jesli PiS nie wpusci imigrantow do Polski - islamskich - to nastepna kadencja murowana a moze i wiecej
Plusów: 2 Gość 20.06.2017 11:02
Niezalogowany użytkownik Paru uchodźców? Chyba raczej paru set tysięcy. Towarzysze z Brukseli żądają STAŁEGO procesu rozdzielania imigrantów przybywających do Europy. Więc ma być rozdzielane tyle co przybywa, niezależnie od tego ilu przybędzie. A przybywa coraz więcej, bo wizja darmowego życia na koszt niewiernych jest wysoce zachęcająca.
Plusów: 0 Gość 20.06.2017 10:29
Niezalogowany użytkownik @mee nie trzeba fałszować wyborów. Załatwi ich Radziwiłł ze swoimi głupotami.
Plusów: 0 Gość 20.06.2017 06:01
Niezalogowany użytkownik Masz rację!!

wszystkie komentarze >