107,6 FM

A może kapłaństwo?

Alumni WŚSD w Katowicach zakończyli rok formacyjny. Teraz zapraszają na rekolekcje dla szukających drogi.

W prowadzeniu rekolekcji pomogą klerycy. O tym, że wakacje to dla nich czas posługi, przypomniał im abp Wiktor Skworc w homilii kończącej rok formacji. – Będzie to dla was czas pracowity, gdyż okres wakacji, urlopów to w naszej archidiecezji czas intensywnej pracy duszpasterskiej; czas towarzyszenia dzieciom, młodzieży i dorosłym, którzy przeżywają swoje wakacje jako czas z Bogiem, dla którego nieraz w ciągu roku pracy i nauki nie mieli zbyt wiele czasu – mówił metropolita katowicki.

Jako program na wakacje wskazał im słowa: „Bądźcie doskonali jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”. – Przyjmijcie te słowa jako program na całe wakacje – zaapelował do nich abp Skworc.

W roku formacyjnym 2016/17 w śląskim seminarium formowało się ponad 80 alumnów (łącznie z rokiem propedeutycznym, który odbywa się w Brennej). Po raz pierwszy alumni IV roku odbyli kilkumiesięczne staże duszpasterskie w parafiach. Poza wakacyjną posługą na rekolekcjach alumni będą także pełnili posługę wolontariuszy w szpitalach. Wielu z nich odbędzie staże katechetyczne. Kilku uda się też na staże misyjne, m.in. do Zambii.

Zaproszenie na rekolekcje dla SZUKAJĄCYCH DROGI #JeremiaszWSSD
Jeremiasz Katowice

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama