107,6 FM

Dochodzenie trwa

Odwołano szefa radomskiej policji. Są zatrzymani.

Jak podała wczoraj KMP w Radomiu, trwają intensywne czynności wszczęte z urzędu przez radomskich policjantów po sobotnich zajściach pomiędzy przedstawicielami Młodzieży Wszechpolskiej a członkami Komitetu Obrony Demokracji, do jakich doszło na terenie miasta. Zgromadzone dotychczas materiały procesowe zostały w poniedziałek rano przekazane do Prokuratury Rejonowej Radom-Wschód dla oceny prawno-karnej. W ramach policyjnych ustaleń nadal trwa analiza licznych nagrań, które zarejestrowały przebieg zdarzeń oraz ustalanie i przesłuchiwanie świadków. Poczyniono już pierwsze ustalenia związane z identyfikacją uczestników zajść.

Materiały zebrane dotąd przez funkcjonariuszy trafiły już do Prokuratury Rejonowej Radom-Wschód. Komendant wojewódzki policji z siedzibą w Radomiu polecił komendantowi miejskiemu w Radomiu przeanalizowanie sposobu zabezpieczenia przez policję, jak i przez organizatorów zgłoszonych na 24 czerwca zgromadzeń.

Z kolei, jak podaje dziś Radio Plus Radom, odwołano szefa policji w Radomiu - insp. Piotra Kostkiewicza. Powodem odwołania jest niewystarczające zabezpieczenie manifestacji.

Po sobotnich zamieszkach zarzut pobicia usłyszało dotychczas 3 mężczyzn. Ich tożsamość policjanci ustalili na podstawie analizy zapisów wideo. Funkcjonariusze zidentyfikowali 9 osób w związku z zakłóceniem legalnego zgromadzenia. Dwie osoby usłyszały już zarzuty. Kolejne zostały wezwane do stawienia się w jednostce policji. Wciąż trwa dochodzenie w tej sprawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama