107,6 FM

Pomogą, bo znają ten ból

Bp Grzegorz Kaszak solidaryzuje się z Gorzowem Wlkp. W całej diecezji sosnowieckiej będzie zbiórka na odbudowę wieży gorzowskiej katedry.

Zbiórkę pieniężną odbędzie się we wszystkich parafiach diecezji sosnowieckiej. Decyzję podjął biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak.

Prośba do księży i wiernych będzie odczytana w kościołach diecezji w najbliższą niedzielę 9 lipca, a sama zbiórka zostanie przeprowadzona tydzień później.

Po akcji ratunkowej przyszedł czas na solidarną pomoc wszystkich ludzi dobrej woli.

„My dobrze znamy ból wywołany nieszczęściem jakim jest pożar. Matka kościołów naszej diecezji, katedra Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu doświadczyła niszczycielskiej siły ognia 29 października 2014 r. Zachowujemy we wdzięcznej, modlitewnej pamięci, że w tej dramatycznej chwili z natychmiastową pomocą przyszło nam wiele Kościołów lokalnych z kraju i zagranicy, instytucji publicznych, firm i osób prywatnych, które ofiarowały na odbudowę naszej katedry >>wdowi grosz<<. Jeszcze raz w tym miejscu chciałbym wszystkim Dobroczyńcom naszej katedry za okazaną solidarność z cierpiącym Kościołem sosnowieckim - podziękować. Także dzięki tej pomocy cudownie szybko udało nam się wydźwignąć naszą katedrę ze zniszczeń” - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie diecezji sosnowieckiej.

„Mając na uwadze powyższe, tym bardziej nie możemy pozostać obojętni na dramat, który dotknął Diecezję zielonogórsko-gorzowską, chcemy przyjść możliwie jak najszybciej z pomocą naszym siostrom i braciom z zachodu Polski.

Dlatego proszę Was kochani o dar serca w postaci pieniężnej pomocy na odbudowę wieży katedry w Gorzowie Wielkopolskim. W tym celu proszę wszystkich księży proboszczów i administratorów Diecezji Sosnowieckiej o zorganizowanie w niedzielę 16 lipca 2017 r. po wszystkich Mszach świętych zbiórki do puszek. Zebrane ofiary przekażemy Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej” - napisał bp Kaszak.

Przeczytaj także:

Dzwony zostają na wieży

Katedra płonęła wiele godzin

Katedra odzyska blask

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama