Polacy będą mogli spotkać się z parą książęcą w Warszawie

dodane 16.07.2017 08:37

PAP |

Polacy będą mogli spotkać parę książęcą Cambridge Williama i Kate w poniedziałek podczas ich spaceru po Krakowskim Przedmieściu w Warszawie - zapowiada szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Jak dodał, Kate i William przejdą od Pałacu Prezydenckiego pod pomnik Adama Mickiewicza po godz. 15.

Polacy będą mogli spotkać się z parą książęcą w Warszawie   tsaiproject / CC 2.0 Książęca para William i Kate

"To jest wizyta przyjaźni i szacunku, ponieważ para książęca odwiedza Polskę nie z misja polityczną, bo ona nie prowadzi bieżącej brytyjskiej polityki. To raczej wyraz dobry relacji polsko-brytyjskich" - powiedział szef gabinetu prezydenta.

"Cieszymy się, że to właśnie Polska, Warszawa, Gdańsk, a później Berlin, są tymi dwoma kierunkami europejskiej wizyty pary książęcej Cambridge w Europie, że wybór padł właśnie na te dwa państwa" - podkreślił.

Szczerski uważa, że będzie to wizyta, która pokaże Polskę po raz kolejny na arenie międzynarodowej. "Po udanej wizycie prezydenta Donalda Trumpa mamy drugie duże wydarzenie medialne w lipcu. Polska pokaże się przy okazji tej wizyty światu, bo wiadomo, że zainteresowanie wizytą pary książęcej Cambridge jest ogromne, więc obrazki z Polski znowu obiegną cały świat" - mówił minister.

"Polacy będą mogli spotkać parę książęcą podczas spaceru po Krakowskim Przedmieściu" - powiedział Szczerski. Jak zapowiedział, Kate i William przejdą od Pałacu Prezydenckiego pod pomnik Adama Mickiewicza po godz. 15 w poniedziałek.

Para książęca wraz z dziećmi przybędzie do Warszawy w poniedziałek wczesnym popołudniem, William i Kate zostaną podjęci przez parę prezydencką Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę w Pałacu Prezydenckim. Ok. godz. 15.15 zaplanowano spacer po Krakowskim Przedmieściu. Obie pary książęca i prezydencka udadzą się potem do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotkają się z weteranami.

Para książęca weźmie też udział w spotkaniu z młodymi przedsiębiorcami w wieżowcu Warsaw Spire. Wieczorem odbędzie się przyjęcie, na którym książę William wygłosi przemówienie.

W Warszawie William i Kate wraz z dziećmi zamieszkają w Belwederze. Drugi dzień wizyty w Polsce spędzą w Gdańsku.

Wizyta zakończy się w środę prywatnym spotkaniem w Belwederze z parą prezydencka. Następnie Kate i William udadzą się do Berlina.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| AGATA DUDA, ANDRZEJ DUDA, DYPLOMACJA, PAP, PREZYDENT, WIELKA BRYTANIA

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Gość 16.07.2017 21:58
Niezalogowany użytkownik Mam pytanie - zarzucił Pan pokornemu sympatykowi PIS (a faktycznie PO) pogardę dla innych. A sam pisze Pan "Nie gardź innymi, nawet głupszymi od ciebie". Uważa Pan zwolenników PIS jako tych głupszych? To nie jest pogarda?
Plusów: 6 Jacek 16.07.2017 19:36
Niezalogowany użytkownik Pokorny sympatyku PIS. Wyczuwam sarkazm i kpiny w twoim poście. Kto ci broni iść jutro na Krakowskie Przedmieście i spotkać parę książęcą. Nie potrzebne są żadne petycje, podparte tym, że masz np. "horom curke". W Rzeczpospolitej mamy wolność i równość, więc skorzystaj z tego i idź pozdrów Kate i Williama. Tylko proszę wyzbądź się POGARDY. Nie gardź innymi, nawet głupszymi od ciebie.
Plusów: 5 pokorny sympatyk PIS 16.07.2017 13:13
Niezalogowany użytkownik Proszę drogi Książe o spotkanie ze mną w pierwszej kolejności, bo jestem z pierwszego sortu i mi się to należy gdyz reprezentuję interesy suwerena.

wszystkie komentarze >