107,6 FM

Sejm nie zajmie się w czwartek wotum nieufności wobec ministra rolnictwa

Sejm nie zajmie się w czwartek wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Izba poparła wycofanie wniosku o wotum zgłoszone przez lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza

Za wycofaniem wniosku ws. wotum nieufności było 363 posłów, przeciw było 2 posłów, a od głosu wstrzymało się 61 posłów.

Premier podziękowała PSL za wycofanie wniosku o odwołanie min. rolnictwa. 

"Powiem tylko o trzech faktach (...) po pierwsze to jest stabilizacja cen na wsi. Dzisiaj mleko kosztuje w skupie litr około 1,5 zł, a było 90 gr. To samo dotyczy skupu mięsa. To jest otwarcie około 30 nowych rynków zewnętrznych dla polskich rolników. To jest wreszcie obrona polskiej ziemi, nie ma już wyprzedaży polskiej ziemi" - mówiła premier.

Wcześniej szef PSL Kosiniak-Kamysz złożył wniosek o wycofanie z porządku obrad punktu o rozpatrzeniu wniosku ws. odwołania ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Szef PSL podkreślił, że ludowcy nie zmieniają oceny merytorycznej ministra, a wniosek wycofywany jest w związku z niemożnością spokojnej pracy w czwartek w Sejmie.

"Chciałbym również zadeklarować, że nie zmieniamy w żaden sposób oceny wobec ministra rolnictwa, jego błędnych działań, jego bezradności i bezczynności" - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Dodał, że chciałby zapewnić polską wieś, że "już w tym momencie zbieramy podpisy pod kolejnym wnioskiem o odwołanie ministra Jurgiela". "Prosimy wszystkie kluby o złożenie podpisów pod tym wnioskiem" - zaapelował.

"Panie ministrze, tak naprawdę, dzięki temu porozumieniu (...) ma pan szansę przez te kilka najbliższych tygodni zmienić swoje postępowanie. Niech pan tego czasu nie zmarnuje dla dobra polskiego rolnictwa i polskiej wsi" - powiedział lider PSL zwracając się do Jurgiela.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama