107,6 FM

Szef MKOL na otwarciu TWG2017

Thomas Bach, przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, jest obecny we Wrocławiu na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017.

- Dziedzictwo tych igrzysk możemy już oglądać we Wrocławiu - mówił na konferencji prasowej poprzedzającej ceremonię otwarcia Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. Podkreślił, że są to przede wszystkim areny, na których będą rozgrywane zawody.

- Jest wielkim zaszczytem być tutaj. Słyszałem wiele dobrego o organizacji - mówił Thomas Bach, przewodniczący MKOL. Przypomniał też, że jest to największe wydarzenie sportowe, jakie kiedykolwiek było zorganizowane w Polsce.

Jose Perurena, prezydent International World Games Association, zaznaczył, że już na wstępie może określić TWG 2017 jako sukces organizacyjny.

Wydarzeniem zainteresowało się 800 redakcji, a 130 stacji telewizyjnych będzie transmitowało ceremonię otwarcia. Przekonywał też, że dzięki wydarzeniu cały świat zobaczy piękne miasto jakim jest Wrocław.

- Bardzo się cieszymy, że do Polski trafiła impreza sportowa najwyższej rangi. To ogromna szansa dla wielu sportów, dla wielu dyscyplin, aby promować się przed igrzyskami olimpijskimi - mówił Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Przypomniał, że część z nich zobaczymy w programie olimpijskim w Tokio w 2020 r. Zaznaczył również, że PKOL miał zaszczyt wspierać polską reprezentację.

- Mamy nadzieję, że również ta sportowa część udziału polski w imprezie wypadnie jak najlepiej - dodał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama