107,6 FM

Jaka czeka nas pogoda na weekend?

Jak informuje IMGW, nad wschodnią, północną i częściowo zachodnią częścią Europy dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się w zasięgu rozległego obszaru podwyższonego ciśnienia. Polska będzie w obszarze klina wyżowego. Na zachodzie kraju zaznaczy się strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Napływać będzie ciepła, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie powoli rosnąć.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie i północy Polski stopniowo wzrastające do dużego, aż do wystąpienia miejscami słabych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st. na wybrzeżu do 24 st. w centrum i 26 st. na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, skręcający na południowy.

W nocy z soboty na niedzielę w północnej części Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 13 st. do 17 st., chłodniej jedynie na Podlasiu oraz na Podhalu, około 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W niedzielę w zachodniej połowie Polski oraz w centrum zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu i burzami, miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. W Karpatach możliwy wzrost zachmurzenia do dużego i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 25 st., 27 st. na północny kraju do 32 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy z sobotę na niedzielę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 16 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W dzień zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama