Kard. Müller: Nie będę publicznie krytykował papieża

dodane 01.08.2017 09:02

KAI |

Po raz pierwszy po odejściu z urzędu prefekta Kongregacji Nauki Wiary z dniem 1 lipca kard. Gerhard Ludwig Müller odwiedził swoją dawną diecezję Ratyzbona. W niedzielę 30 lipca sprawował Mszę św. pod gołym niebem w maryjnym sanktuarium Sulzbach-Rosenberg z udziałem kilkuset wiernych.

Kard. Müller: Nie będę publicznie krytykował papieża   HENRYK PRZONDZIONO /Foto Gość Kard. Mueller

W kazaniu kard. Müller przypomniał, że wiara chrześcijańska nie stoi w sprzeczności z nauką. „Z powodu wiary chrześcijańskiej niczego nie tracimy, w niej Bóg ofiaruje się ludziom”, stwierdził purpurat, podkreślając, że jeśli ktoś pyta dziś, kim właściwie jest Jezus Chrystus, dochodzi do wniosku, że jest On prawdziwym ratunkiem i wyzwolicielem każdego człowieka.

Po liturgii rozmawiał z dziennikarzami o swoich planach na przyszłość. „Nie mogę sobie poradzić z ogromną ilością zaproszeń z całego świata”, powiedział niemiecki kardynał. Jednocześnie dał wyraźnie do zrozumienia, że także w przyszłości nie zamierza publicznie krytykować papieża Franciszka.

Stwierdził, że skupi się na wykładach i publikacjach. Ponadto jest członkiem kilku kongregacji, gdzie jako teolog ma dostatecznie dużo do zrobienia. 

W tym roku jeszcze kilkakrotnie kard. Müller odwiedzi swoją dawną diecezję Ratyzbonę. W październiku odprawi Mszę św. podczas tradycyjnej uroczystości chrztu Dunaju, 28 listopada będzie obchodził w Ratyzbonie 15. rocznicę sakry biskupiej.

Były profesor dogmatyki w Monachium i kapłan diecezji Münster był w latach 2002-2012 biskupem Ratyzbony. Na watykański urząd prefekta Kongregacji Nauki Wiary powołał go papież Benedykt XVI. Po pięcioletniej kadencji pod koniec czerwca zastąpił go na tym urzędzie hiszpański arcybiskup, 73-letni Luís Francisco Ladaria Ferrer.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 01.08.2017 23:36
Niezalogowany użytkownik O to musisz się zapytać prywatnie.
Plusów: 3 Gość 01.08.2017 20:48
Niezalogowany użytkownik jest aktem niewiedzy.Bo to nauczanie Pana Jezusa obowiązuje, a nie jakiegoś papieża.
Plusów: 3 Gość 01.08.2017 20:47
Niezalogowany użytkownik "obowiązuje nauczanie Jana PawłaII""- za takie słowa powinien dawno wylecieć ze stanowiska. Nie obowiązuje nauczanie Jana Pawła II, ale nauczanie Pana Jezusa! I śmiem zauważyć, że ono różni się zasadniczo od nauczania Jana Pawła II.
Plusów: 3 Ewagriusz 01.08.2017 17:49
Niezalogowany użytkownik Dziwne to czasy, kiedy to przpomnienie nauczania jednego z papieży jest - w Kościele! - aktem odwagi...

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl