Ruszył proces oskarżonej o zniesławienie prof. Chazana

dodane 01.08.2017 14:32

PAP |

Przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa ruszył proces Anny Grzybowskiej oskarżonej o zniesławienie byłego dyrektora szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie prof. Bogdana Chazana. Na posiedzeniu pojednawczym we wtorek stronom nie udało się dojść do porozumienia.

Ruszył proces oskarżonej o zniesławienie prof. Chazana   Tomasz Gołąb /GN Prof. Bogdan Chazan

Chodzi o wpis, który Grzybowska zamieściła w ubiegłym roku na swoim prywatnym profilu na Facebooku. W poście opisała swój poród sprzed 12 lat w Szpitalu im. Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego w Warszawie, gdzie dyrektorem był wówczas prof. Bogdan Chazan. Według jej relacji Chazan mimo wskazań medycznych odmawiał jej cesarskiego cięcia, m.in. z powodu, że była rozwódką. Jak napisała, Chazan miał powiedzieć wtedy m.in., że "za swoje grzechy trzeba płacić" oraz że "dzieci rodzone przez cesarkę nie mają więzi z matką".

Prof. Chazan zaprzecza temu; skierował do sądu prywatny akt oskarżenia przeciwko Annie Grzybowskiej.

Posiedzenie pojednawcze w tej sprawie odbyło się we wtorek za zamkniętymi drzwiami. Stronom nie udało się dojść do porozumienia.

"Profesor padł ofiarą kampanii nienawiści i kłamstw ze strony oskarżonej, która pomówiła go o takie zachowanie, które nigdy nie miało miejsca i nigdy się nie wydarzyło" - powiedział w rozmowie z PAP pełnomocnik prof. Chazana mec. Maciej Kryczka z Instytutu Ordo Iuris.

"Oczywiście chciałbym tutaj podkreślić z całą mocą, że my w żaden sposób nie chcemy się mścić (...). Przede wszystkim walczymy o dobre imię profesora, o jego cześć" - podkreślił Kryczka i dodał, że wniosek o karę będzie zależał m.in. od dowodów w sprawie i od postawy oskarżonej.

Pełnomocniczka oskarżonej, adw. Martyna Cholewińska, powiedziała w rozmowie z PAP, że jej klientka będzie wnosić o uniewinnienie. "Będziemy składać wszelkie możliwe wnioski dowodowe zarówno ze źródeł osobowych jak i dokumentów i innego rodzaju dowodów na okoliczność, że sytuacja ta miała miejsce" - powiedziała.

"Należy mieć na uwadze to, że pan profesor Bogdan Chazan jest osobą publiczną, w związku z czym narażony jest również na opinie, która może być również opinią krytyczną i taką też była opinia pani Anny Grzybowskiej" - zaznaczyła Cholewińska.

Kolejny termin rozprawy sąd wyznaczył na 20 października.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, ZDROWIE, ŚLEDZTWO

Przeczytaj komentarze | 20 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 13 Gość 01.08.2017 22:12
Niezalogowany użytkownik Mam już szczerze dosyć tego cwaniakowania Chazana. Ten jego uśmieszek lisi wszystko o nim mówi.
Plusów: 14 Gość 01.08.2017 21:21
Niezalogowany użytkownik A ja odpowiadam, że Chazan sam się zniesławił krzywoprzysięstwem - złamał przysięgę ślubną.
Plusów: 19 Gość 01.08.2017 20:38
Niezalogowany użytkownik a co jest TERAZ? Nawrócił się i wrócił do żony? A może rozwód w kościele to już nie jest zaden grzech, ważny jest za to wierny konkubinat?
Plusów: 14 Gość 01.08.2017 20:24
Niezalogowany użytkownik osobliwe zestawienie z Dobrym Łotrem, skądinąd znanym tylko w jednej z Ewangelii

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl