Jest śledztwo w sprawie tragedii na obozie harcerskim w Suszku

dodane 13.08.2017 13:56

PAP |

Prokuratura Rejonowa w Chojnicach wszczęła w niedzielę śledztwo, w którym badać będzie tragiczne wydarzenia, do jakich doszło na obozie harcerskim w Suszku (Pomorskie). W efekcie nawałnicy śmierci poniosły dwie nastolatki, a 38 innych uczestników obozu odniosło obrażenia.

Jest śledztwo w sprawie tragedii na obozie harcerskim w Suszku   PAP/Dominik Kulaszewicz Zniszczony przez nawałnicę las w Suszku. Na obozie w Suszku przebywali harcerze z łódzkich okręgów ZHR

O wszczęciu śledztwa poinformował w niedzielę wczesnym popołudniem PAP Jacek Korycki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku.

Korycki wyjaśnił, że śledztwo prowadzone będzie w trzech kierunkach. W pierwszym z wątków badana będzie kwestia nieumyślnego spowodowanie śmierci dwóch dziewczynek w wieku 13 i 14 lat. W drugim - sprawa "uszkodzenia ciała pod kątem osób rannych".

Trzeci z wątków dotyczyć będzie kwestii "bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia". Jak wyjaśnił Korycki, chodzi tu m.in. o zbadanie czy organizatorzy obozu odpowiednio zadbali o bezpieczeństwo uczestników.

Korycki dodał, że policja i prokuratura od soboty pracują nad sprawą. W sobotę - w ramach wstępnych czynności przeprowadzono m.in. oględziny miejsca zdarzenia. W niedzielę czynności - głównie przesłuchiwanie osób, które mogą coś wnieść do sprawy - były kontynuowane.

Rzecznik poinformował, że jedna z dziewczynek zginęła w namiocie, na który upadło drzewo, druga z kolei zginęła (także przygnieciona przez drzewo) poza namiotem - na terenie obozowiska.

Obóz harcerski w Suszku został kompletnie zniszczony i odcięty od świata przez tarasujące drogi drzewa w efekcie nawałnic, które przeszły nad województwem pomorskim w nocy z piątku na sobotę.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, POGODA, PROKURATURA, WYPADKI, ŚLEDZTWO

Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Jesli odbierasz mój komentarz jako kpinę i drwinę, to mogę tylko tyle: grubo się mylisz.
Plusów: 1 Anna Panna 14.08.2017 01:15
Niezalogowany użytkownik Suszek... taka miła nazwa, a taka straszna tragedia... Jednak nie sposób nie stwierdzić, że konieczne jest nowe spojrzenie na bezpieczeństwo. W obliczu występujących ostatnio, a niespotykanych wcześniej, huraganowych wiatrów niezbędna jest weryfikacja dotychczas sprawdzonych przepisów i norm. To, co kiedyś świetnie funkcjonowało, teraz może być, niestety, niewystarczające....
Plusów: 0 Gość 13.08.2017 22:11
Niezalogowany użytkownik Jakie przykre to uwagi...jaka witaminę trzeba zażywać by kpina i drwina nie tamowały współczucia, rozsądku,umiaru?
Plusów: 3 gregg84 13.08.2017 18:44
A czy śledztwo obejmie także twórcę burzy za umyślne lub nieumyślne sprowadzenie katastrofy?

wszystkie komentarze >