Premier: Europa musi powiedzieć stanowcze "nie" terrorystom

dodane 18.08.2017 11:00

PAP |

Choć jest to czas łez i cierpienia, nie możemy pozwolić, aby strach paraliżował nasze działania; Europa musi wspólnie stawić czoła zagrożeniom, mówiąc stanowcze "nie" terrorystom - napisała premier Beata Szydło w depeszy kondolencyjnej w związku z atakami terrorystycznymi w Hiszpanii.

Premier: Europa musi powiedzieć stanowcze "nie" terrorystom   PAP/EPA/QUIQUE GARCIA Barcelona po zamachu

Szydło złożyła kondolencje na ręce premiera Hiszpanii Mariano Rajoya.

"W imieniu własnym i polskiego rządu składam na Pana ręce wyrazy najgłębszego współczucia dla rodzin i bliskich ofiar oraz osób, które odniosły obrażenia w wyniku ataków terrorystycznych w centrum Barcelony, Cambrils i Alcanar. Jestem głęboko poruszona doniesieniami o tych nieludzkich aktach terroru" - napisała premier.

Szefowa polskiego rządu "zdecydowanie potępiła" tragiczne w skutkach zamachy. "Ufam, że sprawcy tych zbrodni zostaną należycie ukarani" - dodała.

"Choć jest to czas łez i cierpienia, nie możemy pozwolić, aby strach paraliżował nasze działania. Europa musi wspólnie stawić czoła zagrożeniom, mówiąc stanowcze NIE terrorystom, którzy przemocą i okrucieństwem próbują narzucić nam ideologię zła" - podkreśliła Szydło.

Wyraziła solidarność z Hiszpanią. "Zapewniam Pana, Panie Premierze, o wysokim zaangażowaniu naszego kraju w działania na rzecz wzmacniania bezpieczeństwa naszych obywateli i w walkę antyterrorystyczną" - napisała premier.

Zadeklarowała "pełną gotowość do udzielenia pomocy i wsparcia w obronie europejskich wartości, które wspólnie podzielamy".

W czwartek po południu kierowca furgonetki wjechał na promenadę Las Ramblas w Barcelonie i taranował ludzi na swojej drodze. Zginęło co najmniej 13 osób, a ponad 100 zostało rannych. Sprawca ataku, do którego przyznało się Państwo Islamskie, wciąż pozostaje na wolności.

W piątek nad ranem w nadmorskim kurorcie Cambrils grupa napastników wjechała samochodem w grupę ludzi, raniąc siedem osób. Policja zabiła pięciu sprawców tego ataku.

Według policji oba te zamachy wydają się powiązane ze sobą oraz z wcześniejszym wybuchem w domu mieszkalnym w miejscowości Alcanar, w którym zginęła jedna osoba.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BEATA SZYDŁO, HISZPANIA, PAP, PAŃSTWO ISLAMSKIE (IS), RZĄD, TERRORYZM

Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Gość 19.08.2017 09:37
Niezalogowany użytkownik Pani premier. Europa nie ma woli życia i nie chce sie bronić. Dajmy sobie spokój z reformowaniem Unii, zadbajmy o nasz własny kraj. Strzeżmy granic, wzmocnijmy kontrole przybyszow z obcych kultur, których coraz więcej w miastach, kontrolujmy organizacje muzułmańskie w Polsce, zwiększmy dostep do broni dla Polaków, nie wydawajmy pochopnie zezwoleń na pobyt w Polsce, ani kart Polaka bo są nadużywane. I bądzmy konsekwentni - wyrzucajmy z kraju obcokrajowcow, którzy nie stosują sie do naszych praw i obyczajów.
Plusów: 2 Snajper 18.08.2017 13:36
Niezalogowany użytkownik Do terrorystów nie mówi się "nie". Terrorystów się likwiduje, ewentualnie deportuje.
Niespełna 200 lat temu oddając ostatni dech Poeta szeptał: "Mehr Licht, mehr Licht ...".
Dziś Europa woła: "Więcej kredy, więcej kredy!" (asfaltu ma dostatek, zniczy też), by wspólnie stawić czoła zagrożeniom.
Plusów: 1 Batrahe 18.08.2017 12:52
Niezalogowany użytkownik Krzyśku, zamach nie został wykonany w Niemczech, tylko w Hiszpanii, nie wiemy też, czy zamachowcy byli uchodźcami (jeden z nich na pewno nie).

wszystkie komentarze >