Przewodniczący KEP przekazał kondolencje wz. zamachami w Hiszpanii

dodane 18.08.2017 14:49

PAP |

Z głębokim smutkiem przyjąłem informację o zamachach terrorystycznych w Hiszpanii - napisał przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w liście kondolencyjnym skierowanym do przewodniczącego hiszpańskiego episkopatu kard. Ricardo Blázqueza P,reza.

Przewodniczący KEP przekazał kondolencje wz. zamachami w Hiszpanii   Tomasz Gołab / Foto Gość Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki

Abp Gądecki złożył w imieniu polskiego Kościoła wyrazy współczucia wszystkim, którzy stracili w zamachach swoich bliskich oraz zapewnił o solidarności z pokrzywdzonymi.

"Modlimy się zwłaszcza w intencji zmarłych, prosząc Boga - za wstawiennictwem Matki Bożej Wniebowziętej - o pokój wieczny dla nich" - napisał przewodniczący KEP.

"W ostatnich miesiącach i latach jesteśmy świadkami zatrważających aktów przemocy, skierowanych wobec bezbronnych, często kobiet i dzieci. Nie chcąc dopuścić, aby ból zrodził nienawiść, modlimy się za tych, którzy dopuszczają się tych haniebnych czynów, prosząc dla nich o opamiętanie i nawrócenie" - podkreślił abp Gądecki.

W dwóch zamachach w Barcelonie i w kurorcie Cambrils, na północnym wschodzie Hiszpanii zginęło co najmniej 14 osób, a 130 zostało rannych. Na ulicach tych miast w tłum ludzi wjechały samochody. Do ataku przyznała się dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie. Do zamachów doszło w czwartek popołudniu i w piątek nad ranem.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| HISZPANIA, KOŚCIÓŁ, PAP, TERRORYZM

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Gość 19.08.2017 09:06
Niezalogowany użytkownik Co z tego, że składa kondolencje? Sam wzywał wiernych do przyjmowania "uchodźców" w Polsce i organizowania "korytarzy".
Plusów: 3 Gość 18.08.2017 23:12
Niezalogowany użytkownik Żadnych muzulmanow imigrantow od zakrystii! Żadnych korytarzy! Ani jednego!
Plusów: 7 Gość 18.08.2017 18:48
Niezalogowany użytkownik Ks biskupie, czy weźmiesz odpowiedzialnosc na siebie gdy islamisci, którzy przybeda do Polski przez tzw korytarze - zrobią to samo u nas? Oni lub ich dzieci

wszystkie komentarze >