107,6 FM

USA rozpatrują przekazanie Ukrainie śmiercionośnej broni

Stany Zjednoczone będą kontynuowały pomoc dla Ukrainy w sektorze obronnym i rozpatrują możliwość przekazania temu krajowi śmiercionośnej broni - oświadczył w czwartek w Kijowie minister obrony USA James Mattis.

"Zobowiązujemy się do udzielania pomocy w waszych wysiłkach na rzecz obrony waszego państwa i narodu Ukrainy. Wspieramy wysiłki Ukrainy ku modernizacji sektora obronnego, dzięki czemu jej siły zbrojne stają się bardziej efektywne" - powiedział szef Pentagonu na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką.

Pytany o możliwość przekazania Ukrainie śmiercionośnego uzbrojenia, Mattis oświadczył, że po rozmowach z ukraińskimi partnerami powróci do Waszyngtonu z "konkretnymi rekomendacjami" w tej sprawie.

Amerykański minister obrony ocenił, że dostawy takiej broni nie sprowokują eskalacji konfliktu w Donbasie. "Uzbrojenie obronne nie może nikogo prowokować; ono może prowokować jedynie agresora" - powiedział Mattis.

« 1 »
 • Pytanie
  24.08.2017 15:50
  "śmiercionośna broń"? Czy wojsko może mieć "nieśmiercionośną broń"?
  doceń 4
 • Anna
  24.08.2017 16:03
  A czy jest jakaś broń nie śmiercionośna????
 • Anna demokratka
  24.08.2017 18:02
  bron nieśmiercionośna jest przenoszona rakietami balistycznymi. Taka bron jest czasem nazywana demokracją. Ale mogę się mylić po tym jak pewien poseł wymienił Bezebuba pośród 3 króli a może nawet sześciu
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama