Nie zgodził się z decyzją Sanhedrynu skazującą Chrystusa na śmierć

dodane 31.08.2017 06:41

KAI |

Według jednej z legend uciekł razem z Łazarzem, Martą i Marią przed prześladowaniami. Dopłynęli statkiem do Marsylii i głosili Dobrą Nowinę.

Nie zgodził się z decyzją Sanhedrynu skazującą Chrystusa na śmierć   HENRYK PRZONDZIONO /Foto Gość Złożenie do grobu

Był członkiem Sanhedrynu, najwyższej władzy żydowskiej w zakresie spraw państwowych, prawnych i religijnych. Według Ewangelistów Mateusza i Jana Józef był uczniem Jezusa. Nie zgodził się z decyzją Sanhedrynu skazującą Chrystusa na śmierć. Po ukrzyżowaniu poprosił Poncjusza Piłata o wydanie ciała Jezusa i uczestniczył w zdjęciu Go z krzyża oraz w pogrzebie. 

Mówi o. Stanisław Tasiemski, dominikanin. Płótno, w którym Józef złożył do grobu ciało Jezusa, według tradycji, zachowało się do naszych dni. Jest nim słynny Całun Turyński. 

Według jednej z legend Józef z Arymatei razem z Łazarzem, Martą i Marią, uciekając przed prześladowaniami, dopłynęli statkiem do Marsylii, gdzie głosili Dobrą Nowinę o Jezusie. Inna opowieść ukazuje Józefa w Hiszpanii, dokąd udał się razem ze św. Jakubem Apostołem, który ustanowił go tam biskupem. 

W ikonografii św. Józef występuje przeważnie wraz ze św. Nikodemem w scenach zdjęcia z krzyża, złożenia do grobu i opłakiwania Jezusa.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CAŁUN TURYŃSKI, JEZUS, JÓZEF Z ARYMATEI, PATRON DNIA

Przeczytaj komentarze | 13 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 4 Gość 01.09.2017 13:45
Niezalogowany użytkownik bez urazy, ale co to ma do sprawy?
Plusów: 0 Gość 31.08.2017 21:22
Niezalogowany użytkownik kobiecie cierpacej na krwotok oplacilo sie dotknac poly plaszcza Jezusa...
Plusów: 5 Gość 31.08.2017 16:11
Niezalogowany użytkownik a czemuż mam stawać przed tym "obrazem" czy czymkolwiek?
Plusów: 0 Gość 31.08.2017 15:56
Niezalogowany użytkownik jak staniesz przed tym obrazem i zaczniesz go ogladac bo mozna, to w koncu dojdziesz do takiego wniosku.Ten obraz to duch.Niektorzy twierdza,ze widza zywa osobe.Ja jestem jednak na to za glupi widac...ale z "duchem" sie zgodze.Inaczej tego co widze zdefiniowac nie potrafie.

wszystkie komentarze >