Dżihadyści z Frontu al-Nusra są w Niemczech

dodane 02.09.2017 14:16

PAP |

W Niemczech przebywa ok. 60 byłych bojowników dawnego Frontu al-Nusra - podał "Der Spiegel".

Dżihadyści z Frontu al-Nusra są w Niemczech   HENRYK PRZONDZIONO /FotoGość Minaret w Damaszku

Część z dżihadystów brała udział w masakrach cywilów i jeńców w Syrii. Powołując się na źródła w niemieckich służbach, "Der Spiegel" pisze, że dżihadyści pod fałszywymi nazwiskami przedostali się do Niemiec szlakiem bałkańskim. Ich identyfikacja była możliwa, ponieważ w Niemczech rozpoznali ich Syryjczycy, który byli świadkami popełnionych przez nich zbrodni.

Redakcja tygodnika wyjaśnia, że rozpoznani islamiści należeli początkowo do oddziału Liwa Owais al-Kuarni, w 2012 r. grupa przyłączyła się do organizacji noszącej wówczas nazwę Front al-Nusra. Dwa lata później oddział rozwiązał się - część bojowników przyłączyła się do Państwa Islamskiego (IS), a inni porzucili broń i wyemigrowali do Europy.

Według "Spiegla" w Niemczech toczą się postępowania wobec 25 członków tego oddziału. Około 30 innych bojowników, którzy prawdopodobnie przebywają w Niemczech, jest poszukiwanych.

Niemieckie władze pocieszają się, że celem dżihadystów z Frontu al-Nusra była walka z syryjskim rządem, a nie zamachy w Europie. "Oczywiście martwi nas, że w Niemczech przebywają tak brutalni ludzie" - powiedział "Spieglowi" przedstawiciel niemieckich służb.

W Federalnym Urzędzie Ochrony Konstytucji (niemieckim kontrwywiadzie) powstał zespół zajmujący się poszukiwaniem byłych bojowników Frontu al-Nusra. Władze nie wykluczają, że może ich być więcej, niż dotychczas przyjmowano.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| LUDNOŚĆ, MIGRACJA, NIEMCY, PAP, TERRORYZM

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 PTaraski 03.09.2017 12:14
"W Niemczech przebywa ok. 60 byłych bojowników ... " - 60 zidentyfikowano, a przebywa pewnie nieporównanie więcej.
Plusów: 0 Gość 03.09.2017 08:46
Niezalogowany użytkownik na szczęście "pocieszają się"...
Plusów: 0 Gość 02.09.2017 17:26
Niezalogowany użytkownik Tak, też się wzruszyłam... :/
Plusów: 3 Gość 02.09.2017 14:32
Niezalogowany użytkownik Martwi ich?? Wzruszajàce ...

wszystkie komentarze >