107,6 FM

Formacja LSO

Wkrótce rozpocznie się nowy cykl diecezjalnych kursów dla lektorów, ceremoniarzy i animatorów ministrantów w ośrodku w Nędzy.

W kursie dla lektorów mogą uczestniczyć ministranci z klas VII i starsi. W programie są zajęcia liturgiczne, biblijne i fonetyczne oraz ćwiczenia poprawnego czytania i formacja duchowa. Pierwsze z pięciu spotkań weekendowych w ośrodku formacyjnym Liturgicznej Służby Ołtarza w Nędzy odbędzie się od 13 do 15 października. Ostatnie połączone będzie z uroczystą promocją lektorską.

Kurs dla ceremoniarzy przeznaczony jest dla ministrantów, pomagających w parafii w przygotowaniu i przebiegu liturgii (zwłaszcza niedzielnej i świątecznej) oraz w przewodzeniu grupom ministranckim posługującym przy ołtarzu. W tym kursie mogą uczestniczyć uczniowie III klasy gimnazjum i starsi, zainteresowani liturgią i zaangażowani w służbę ministrancką. Zajęcia odbywać się będą podczas czterech spotkań weekendowych w Nędzy, pierwsze odbędzie się od 20 do 22 października. Kurs zakończy się uroczystą promocją w czasie diecezjalnej pielgrzymki LSO do Rud.

Jako trzeci rozpocznie się kurs dla animatorów grup ministranckich. Pierwsze z czterech spotkań weekendowych, również w Nędzy, odbędzie się od 3 do 5 listopada. Celem kursu jest wykształcenie osób pomagających w prowadzeniu wspólnoty ministranckiej oraz małych grup podczas wyjazdów wakacyjnych i rekolekcji. Przeznaczony jest dla ministrantów od I klasy szkoły średniej. Kurs zakończy się uroczystą promocją w czasie diecezjalnej pielgrzymki LSO do Rud.

Więcej informacji i zgłoszenia: lso.gliwice.pl, ks. Jacek Skorniewski, diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza, 32 418 62 62 lub e-mail: lso@lso.gliwice.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama