107,6 FM

Nie przegap tego cudu

Błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je. Łk 11,28

Gdy Jezus mówił, jakaś kobieta z tłumu głośno zawołała do Niego: «Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś».

Lecz On rzekł: «Tak, błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i go przestrzegają».


Jak bardzo nasz świat przepełniony jest złym słowem. Mam na myśli narzekania, obmowy, wyrzuty, ale przede wszystkim słyszalne dookoła przekleństwa. Pozwoliliśmy na zaśmiecenie naszego języka zwrotami wulgarnymi, obraźliwymi i przepełnionymi złością. Tolerujemy ten stan rzeczy, a przynajmniej stajemy się wobec niego obojętni. A tymczasem błogosławiąca Chrystusa i Jego Matkę niewiasta wywołała prawdziwe poruszenie i zdziwienie. Ona jedna zdolna była do wykrzyczenia pięknego, spontanicznego i radosnego błogosławieństwa w reakcji na słowa i czyny Jezusa. Złamała faryzejską tendencję do narzekania i negowania, wypowiedziała dobre, szczere słowo, które miało moc. Jezus odpowiada błogosławieństwem na błogosławieństwo, przenosi płynące z niego szczęście na kolejnych ludzi, którzy słuchają słowa i żyją według niego. Jeśli zatem czytasz i rozważasz słowo, a potem próbujesz według niego modelować swój świat, to jesteś szczęściarzem, błogosławionym, wybranym. Nie przegap tego cudu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter