107,6 FM

W marcu przesłuchanie oskarżonego o pedofilię kardynała Pella

Watykański prefekt Sekretariatu ds. Ekonomii, australijski kardynał George Pell, zostanie przesłuchany w marcu 2018 roku w sprawie zarzutów dotyczących pedofilii - poinformował w piątek sąd w Melbourne.

76-letni kardynał Pell, bliski współpracownik papieża Franciszka, urlopowany przez niego na czas procesu, jest najwyższym rangą dostojnikiem kościelnym, któremu postawiono takie zarzuty i wytoczono proces karny.

Hierarcha, który nie musiał uczestniczyć w piątkowej rozprawie, przybył mimo to do sądu w eskorcie policji. Przed gmachem sądu zgromadzili się dziennikarze, a także tłum osób zarówno wspierających kardynała, jak i jego przeciwników. Agencja Associated Press pisze, że kardynał Pell nie reagował na szydercze okrzyki.

Trwająca 20 minut rozprawa była poświęcona planowaniu pierwszych przesłuchań, które mają rozpocząć się 5 marca i zdecydować o tym, czy jest dość dowodów, żeby kardynał był sądzony. Na przesłuchania ma zostać wezwanych około 50 świadków; przesłuchania mają potrwać około miesiąca.

Pierwsze wstępne posiedzenie sądu odbyło się w lipcu br.

Kardynał zapewnia o swojej niewinności i odrzuca wszystkie oskarżenia. Ich szczegółów jednak nie ujawniono. Wiadomo jedynie, że zarzuty dotyczą wielu czynów, o które oskarża dostojnika grupa osób.

Pod koniec czerwca kardynał Pell powiedział na konferencji prasowej w Watykanie, że padł ofiarą "nieustannej zaciekłości".

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama