Premier: Do czwartku rezydenci mają czas na decyzję, czy będą pracować w zespole ds. ich postulatów

dodane 11.10.2017 17:11

PAP |

Lekarze rezydenci mają czas do czwartku, by podjąć decyzję, czy będą pracować w zespole roboczym ds. ich postulatów - poinformowała w środę po rozmowach z protestującymi premier Beata Szydło. "Taka jest nasza ostateczna wola" - zaznaczyła.

Premier: Do czwartku rezydenci mają czas na decyzję, czy będą pracować w zespole ds. ich postulatów   PAP/Paweł Supernak Beata Szydło

"Mam nadzieję, że jutro będzie ze strony państwa pozytywna odpowiedź, że przyjdziecie do pracy. My jesteśmy gotowi, żeby ten zespół roboczy zaczął działać jak najszybciej. Chcemy, żeby zaczął działać nawet jutro" - zadeklarowała premier.

Podkreślała otwartość rządu na rozmowy. "To jest nasza otwartość. Uważamy, że środowisko rezydentów jest bardzo ważnym środowiskiem. Uważamy, że są to młodzi ludzie, którzy będą w przyszłości decydowali, w którym kierunku będzie się rozwijała służba zdrowia w Polsce. I dlatego chcemy ich zaprosić, chcemy, żeby w tym uczestniczyli" - wyjaśniła.

"Nie zapraszaliśmy ani nauczycieli, ani lekarzy, pielęgniarek, policjantów, żeby mogli decydować, jaka będzie wysokość ich wynagrodzeń, a tu chcemy wspólnie te prace wykonać" - zaznaczyła Szydło.

Premier wskazała, że rezydenci stwierdzili podczas rozmów, że nie mogą zgodzić się na wzrost nakładów na służbę zdrowia do 6 procent bez określenia konkretnej daty.

"Ja, chcąc być odpowiedzialna, muszę to skonsultować w rządzie" - mówiła Szydło. "Moja decyzja kierunkowa, którą usłyszeli dziś ministrowie ze mną obecni - mamy rozpocząć pracę nad tym, aby ten okres możliwie jak najmocniej skrócić. Czekam teraz na decyzję ze strony rezydentów" - dodała.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BEATA SZYDŁO, PAP, RADA DIALOGU SPOŁECZNEGO, RZĄD, ZDROWIE

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 R 12.10.2017 07:45
Niezalogowany użytkownik Też tydzień temu pościłem, co prawda 1 dzień i ze względów religijnych, ale głodówka jest medycznie udowodnionym sposobem na poprawe stanu zdrowia. Organizm spala niepotrzebne tłuszcze, cholesterol, inne śmieci. A przy tym nic nie kosztuje :-) Mam znajomych lekarzy, fakt że się długo uczą do zawodu, ale mają 2 samochody, w tym 1 suw terenowy, willa, super wakacje 2 razy w roku. Na początku każdy mało zarabia, ja też jako młody inżynier zarabiałem 2tyś na rękę.
Plusów: 2 bb 11.10.2017 22:01
Niezalogowany użytkownik Nie będą pracować w zespole bo nie mają czasu, głodują.

Mam wrażenie, te ten strajk głodowy jest przez kogoś inspirowany i coś więcej się za nim kryje, jeszcze żadna akcja tego typu nie miała tak mocnego wsparcia hejterskiego, co strona czy portal to dziesiątki jak nie setki "lekarzy rezydentów" nagle wszyscy rzucili się do sieci komentować i opisywać jak im to jest źle, za to nieco ucichły komentarze na inne tematy, nowe zlecenia?

wszystkie komentarze >