Kolejny sondaż z miażdżącą przewagą PiS

dodane 16.10.2017 19:12

PAP |

W październiku na PiS zagłosowałoby 41 proc. badanych, deklarujących udział w wyborach; PO otrzymałaby 18 proc. poparcie, Kukiz'15 - 8 proc., SLD - 7 proc.; Nowoczesna i PSL otrzymałyby po 5 proc. poparcia - wynika z sondażu Kantar Public.

Kolejny sondaż z miażdżącą przewagą PiS   HENRYK PRZONDZIONO / Foto Gość Budynek Sejmu

Partia Razem i Wolność otrzymałaby po 2 proc. głosów.

Od czasu poprzedniego, wrześniowego sondażu Kantar Public, o 3 punkty proc. wzrosły notowania PiS. To najlepszy wynik rządzącego ugrupowania od grudnia ubiegłego roku.

Wzrost poparcia zarejestrowały także Platforma Obywatelska (o 2 punkty proc.), PSL (o 1 punkt proc.) i SLD (o 3 punkty proc.).

Spadły notowania Kukiz'15 (o 1 punkt proc.), Nowoczesnej (o 3 punkty proc.) i Partii Razem (o 1 punkt proc.). W październiku nie zmienił się natomiast odsetek badanych deklarujących poparcie dla partii Wolność.

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 12 proc. badanych - o 4 punkty proc. mniej niż w ubiegłym miesiącu - nie było zdecydowanych, komu przekazaliby swoje poparcie.

Zdaniem ekspertki Kantar Public Urszuli Krassowskiej na szczególną uwagę zasługują wyniki Nowoczesnej i SLD. W pierwszym przypadku - wskazała - mogą one wskazywać, że ugrupowanie kierowane przez Ryszarda Petru "potrzebuje wyraźnego przekazu skierowanego do potencjalnych wyborców"; w drugim - na to, iż "+budzi się ze snu+ elektorat lewicowy".

27 proc. badanych zdecydowanie, a 35 proc. z wahaniem, potwierdziła gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, gdyby miały się one odbyć w najbliższą niedzielę. 14 proc. ankietowanych na pewno by nie poszło na głosowanie, a 13 proc. zadeklarowało, że raczej nie zagłosowałoby w wyborach. 11 proc. Polaków wahało się czy iść, czy nie iść do głosowania i udzieliło odpowiedzi „jeszcze nie wiem”.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 6-11 października 2017 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1019 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PARTIE, SONDAŻ, WYBORY

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 śwjacenty 17.10.2017 09:00
Szanowna "Uwago" NSDAP nie miało w ostatnich wyborach w republice "wajmarskiej", po których Hitler został kanclerzem miażdżącej przewagi. Dopiero następne niedemokratycznewybory pierwsze w III Rzeszy, w których można było głosować tylko na jedna partię przyniosły narodowym socjalistom ponad 90 %.
Plusów: 2 Marek 17.10.2017 07:56
Niezalogowany użytkownik Widać coraz lepiej jak PO i PSL grabiły państwo Polskie. W końcu przyszedł dobry rząd który wspiera to co Polskie oraz walczy z mafią VATowską i bez problemu znajdują się środki na pomoc dla zwykłych ludzi.

wszystkie komentarze >

Reklama