Beata Szydło: To musi być zdecydowane cięcie

dodane 18.10.2017 20:32

wt

Premier w najnowszym "Gościu Niedzielnym" mówi o sporze z prezydentem i swoim stosunku do feminizmu. I deklaruje, że zagłosuje za zakazem aborcji eugenicznej.

Beata Szydło: To musi być zdecydowane cięcie   Tomasz Gołąb /Foto Gość

W rozmowie z Bogumiłem Łozińskim szefowa polskiego rządu broni twardych rozwiązań w kwestii sądownictwa i staje na stanowisku, że prezydenckie weta utrudnią zreformowanie wymiaru sprawiedliwości:

W mojej ocenie nie jest możliwa w Polsce gruntowna naprawa wymiaru sprawiedliwości za pomocą półśrodków. Tu musi być jedno zdecydowane cięcie. I takie były te projekty.

Bogumił Łoziński zadaje też Beacie Szydło pytanie o to, kto naprawdę rządzi Polską, i czy nie jest to pewien "zwykły poseł". Odpowiedź premier może być dla niektórych zaskakująca.

W wywiadzie pada również pytanie dlaczego PiS wyłączył ze swoich priorytetów kwestie moralne, takie jak wprowadzenie zakazu aborcji czy ustawę o in vitro. Premier deklaruje, że zagłosuje za zakazem aborcji eugenicznej, jeśli obywatelski projekt będzie rozpatrywany w Sejmie.

W "Rozmowie Gościa" szefowa rządu wyjaśnia też jaki jest jej stosunek do feministek, co rząd Prawa i Sprawiedliwości zrobił dla kobiet i dlaczego nie popiera pomysłu, by w kolejnym filmie o Jamesie Bondzie agenta 007 zagrała kobieta.

Cały wywiad przeczytasz w najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego". Już od czwartku w sprzedaży!

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 refleksja 20.10.2017 09:05
Niezalogowany użytkownik "-Syn został księdzem -No to w domu biedy nie będzie" Cyt. za: https://www.youtube.com/watch?v=LRb4K9svJOE&t=196s
Plusów: 2 UWAGA 20.10.2017 08:56
Niezalogowany użytkownik Świetnie ją zaprezentowano w odcinku 21: https://www.youtube.com/watch?v=LRb4K9svJOE&t=196s
Plusów: 4 Stefan1 19.10.2017 20:12
Niezalogowany użytkownik Ona nie może NIC zaproponować bez zgody lub nakazu szefa Kaczyńskiego. Inaczej znów musiałaby na Nowogrodzkiej windą towarową wjeżdżać.
Plusów: 2 Fryderyk 19.10.2017 18:57
Czy ten przymiotnik "eugeniczny" nakazał dodać do aborcji prezes, albo inny geniusz?

wszystkie komentarze >

Reklama