107,6 FM

Beata Szydło: To musi być zdecydowane cięcie

Premier w najnowszym "Gościu Niedzielnym" mówi o sporze z prezydentem i swoim stosunku do feminizmu. I deklaruje, że zagłosuje za zakazem aborcji eugenicznej.

W rozmowie z Bogumiłem Łozińskim szefowa polskiego rządu broni twardych rozwiązań w kwestii sądownictwa i staje na stanowisku, że prezydenckie weta utrudnią zreformowanie wymiaru sprawiedliwości:

W mojej ocenie nie jest możliwa w Polsce gruntowna naprawa wymiaru sprawiedliwości za pomocą półśrodków. Tu musi być jedno zdecydowane cięcie. I takie były te projekty.

Bogumił Łoziński zadaje też Beacie Szydło pytanie o to, kto naprawdę rządzi Polską, i czy nie jest to pewien "zwykły poseł". Odpowiedź premier może być dla niektórych zaskakująca.

W wywiadzie pada również pytanie dlaczego PiS wyłączył ze swoich priorytetów kwestie moralne, takie jak wprowadzenie zakazu aborcji czy ustawę o in vitro. Premier deklaruje, że zagłosuje za zakazem aborcji eugenicznej, jeśli obywatelski projekt będzie rozpatrywany w Sejmie.

W "Rozmowie Gościa" szefowa rządu wyjaśnia też jaki jest jej stosunek do feministek, co rząd Prawa i Sprawiedliwości zrobił dla kobiet i dlaczego nie popiera pomysłu, by w kolejnym filmie o Jamesie Bondzie agenta 007 zagrała kobieta.

Cały wywiad przeczytasz w najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego". Już od czwartku w sprzedaży!

 

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama