Kard. Mueller o "Amoris laetitia": Jedni stawiają przed przepaścią znak stopu, inni próbują budować nad nią most

dodane 19.10.2017 14:53

Jarosław Dudała /thetablet.co.uk

Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerhard Ludwig Mueller ocenił w rozmowie z "Die Tagespost", że obie strony debaty nt. "Amoris Laetitia" mają rację.

Kard. Mueller o "Amoris laetitia": Jedni stawiają przed przepaścią znak stopu, inni próbują budować nad nią most   Roman Koszowski /foto gość Kard. Gerhard Ludwig Mueller

Chodzi głównie o kwestię rozeznawania sytuacji osób rozwiedzionych w ponownych związkach i ich ewentualnego dopuszczania do Komunii Świętej. - Nie możemy zachwiać nierozerwalności małżeństwa ani pozostawać duszpastersko bezczynnymi wobec wielu kryzysów małżeńskich - stwierdził kardynał.

Mówiąc o uczestnikach debaty na temat "Amoris laetitia", zauważył obrazowo, że gdy jedni stawiają przed przepaścią znak stopu, inni próbują budować nad nią most. - Jedno i drugie jest potrzebne na drodze zbawienia - stwierdził kard. Mueller.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ADHORTACJA "AMORIS LAETITIA", ADHORTACJA POSYNODALNA "AMORIS LAETITIA”, AMORIS LAETITIA

Przeczytaj komentarze | 12 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 owieczka_ 21.10.2017 09:31
A kiedy będzie wykładnia polskich biskupów dotycząca AL? Miała być w maju tego roku, później mówiono, że jesienią już na pewno, a tu październik mija i nic...
Plusów: 4 Gość 20.10.2017 14:17
Niezalogowany użytkownik Życie w czystości jest możliwe i taka powinna być jasna i czytelna nauka Kościoła w sprawie ludzi, którzy po rozwodzie chcą żyć zgodnie z nauką Chrystusa. Jasna i czytelna jest w sprawie gejów by żyli w czystości jeśli chcą przyjąć zbawienie które ofiarował wszystkim ludziom Pan Jezus (sam jestem gejem i żyję od kilku lat w czystości więc wiem o czym piszę). Natomiast brak jest jasnego i czytelnego stanowiska Ojca Świętego w tej sprawie. To boli bo może wielu ludzi prowadzić na manowce (szatan nie śpi). Oby dobry Bóg dał Ojcu Świętemu światło Ducha Świętego by jak najszybciej dokonał korekty swego nauczania w tej sprawie. Pomódlmy się o to by tak się stało.
Plusów: 1 sp 20.10.2017 13:05
Niezalogowany użytkownik Most, który zbudował Jan Paweł II przeprowadza ludzi od życia w grzechu cudzołóstwa do życia w czystości i jeśli tak właśnie rozumiesz AL, to się zgadza.
Plusów: 10 DNA 20.10.2017 11:01
Niezalogowany użytkownik Świetnie usuwacie komentarze. Po cichu, bez śladu jak jak służby specjalne w komunizmie. Bo nie wolno napisać, że Papież popełnił kardynalny błąd. I jest uparty mimo, że nie ma żadnych argumentów na swoja obronę i nie jest upoważniony do dokonywania zmian w doktrynie i Ewangelii.

wszystkie komentarze >