107,6 FM

17-latek z zespołem Downa uratował tonącą dziewczynkę

Valerio od 14 lat trenuje pływanie, startuje w zawodach i uratował życie pewnej dziewczynki. Ma też zespół Downa.

Wielu ludziom zespół Downa kojarzy się wyłącznie z ograniczeniami. Tymczasem osoby chorujące na to zaburzenie genetyczne niejednokrotnie są w konkretnych dziedzinach sprawniejsze niż ludzie zdrowi. Czasem też zostają bohaterami.

Poznajcie historię Valerio Catoi, 17-latka z zespołem Downa, który od 3 roku życia, za namową rodziców, trenował pływanie. Młody Włoch był w tym na tyle dobry, że zaczął startować w zawodach. Do treningów pływackich dołączył także zajęcia na siłowni, przeszedł też kurs ratownictwa wodnego. Talent i systematyczność doprowadziły go do występów na paraolimpiadzie. Jednak to nie kariera sportowa sprawiła, że Valerio stał się sławny.

Jeden z najważniejszych momentów w jego życiu miał miejsce na jednej z plaż we włoskim regionie Lacjum. Valerio odpoczywał nad morzem wraz z siostrą i swoim tatą. Wtedy zauważył, że w wodzie toną dwie dziewczynki: 10- i 14-latka. Chłopiec ze swoim ojcem od razu ruszyli na pomoc. Natychmiast rzucili się w morze i i uratowali dziewczynkom życie.

Na bohaterski czyn nastolatka zwróciły uwagę włoskie media, ale także m.in. były premier Włoch Matteo Renzi, który powiedział, że Włochy powinny być dumne z takich obywateli.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama