107,6 FM

Proces beatyfikacyjny ks. Jana Machy na dobrej drodze

Abp Wiktor Skworc ma nadzieję, że jeszcze w tym roku zostanie złożone w Stolicy Apostolskiej positio ks. Jana Machy. Mówił o tym w „Rozmowie poranka” na antenie Radia eM.

abp Wiktor Skworc   abp Wiktor Skworc
Karolina Maksym /Radio eM

W ostatnich dniach abp Wiktor Skworc odwiedził watykańską Kongregację Spraw Kanonizacyjnych i otrzymał zgodę na druk positio (jest to zbiór dokumentów świadczących o świętości kandydata na ołtarze). Jak mówił na antenie Radia eM, zależy mu na tym, żeby dokument został w kongregacji zarejestrowany jeszcze z tegoroczną datą, co może mieć wpływ na dalszy przebieg procesu. Proces beatyfikacyjny ks. Jana Machy, męczennika II wojny światowej, rozpoczął się w listopadzie 2013 roku.

Metropolita mówił także o jutrzejszym VII Kongresie Katolickich Ruchów, Stowarzyszeń i Wspólnot Modlitewnych w archidiecezji katowickiej. Podkreślił, że te wspólnoty mają za cel wypełnianie misji ewangelicznej przede wszystkim tu i teraz, czyli wokół siebie, w swoich parafiach. Najbliższe zadanie, jakie przed nimi stoi, to realizacja rocznego programu duszpasterskiego i uchwał II synodu archidiecezji katowickiej.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama