Uroczystość Wszystkich Świętych

dodane 01.11.2017 08:20

KAI |

Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie.

Uroczystość Wszystkich Świętych  

Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest - wbrew spotykanym niekiedy opiniom - „Świętem Zmarłych”. Tego dnia Kościół cieszy się, że bardzo wielu zmarłych przebywa u Boga w niebie. 

Mówi o. Stanisław Tasiemski, dominikanin. Uroczystość Wszystkich Świętych zdecydowanie różni się od Dnia Zadusznego (wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych) przypadającego na 2 listopada. Razem jednak przypominają prawdę o wspólnocie Kościoła, obejmującej świętych w niebie, pokutujących w czyśćcu i żyjących jeszcze na ziemi. Wśród tych trzech stanów Kościoła dokonuje się, poprzez modlitwę, pamięć czy ofiarę, ciągła wymiana dóbr duchowych. W tej łączności (komunii) wyraża się świętych obcowanie. 

WIĘCEJ: 
Od południa Dnia Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny w kościołach i kaplicach publicznych można uzyskać odpust zupełny (może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące). Warunki zyskania odpustu są następujące: pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy, odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św., stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. W dniach 1-8 listopada można także pozyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza pod wyżej wymienionymi warunkami.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Anna Panna 02.11.2017 00:08
Niezalogowany użytkownik Słuszne pytania.
Plusów: 0 hmm 01.11.2017 20:25
Niezalogowany użytkownik Wp sprzedaje kibicom piłkarskim Gużyńskiego jako ziomala kibica. W ramach komentarza przywołam tekst sprzed dwóch tygodni https://jacekmiedlar.pl/2017/10/12/ojciec-manipulacji-zeznawal-przed-komisja-amber-gold-dominikanie-stawiali-go-za-wzor/ Kurski może nie ma dzieci ale Tusk ma. Proszę nie wrabiać Plichty w seks z mężczyznami. To się nie godzi księdzu, a jest ksiądz księdzem, Jacusiu.
Plusów: 0 smutna 01.11.2017 18:45
Niezalogowany użytkownik Nie chodzi o wszystkie intencje w jakich modli się papież, ale te oficjalnie ogłoszone:
https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TA/TAM/pp_intencje_2017.html
Plusów: 0 gość3 01.11.2017 13:41
Niezalogowany użytkownik Przyznam, że mam duże opory, by modlić się w intencjach papieża Franciszka. Dlatego mam pytanie, na które może ktoś zna odpowiedź: Czy dla uzyskania odpustu muszę modlić się w intencjach jakie ma papież? A jeśli intencją Franciszka jest interkomunia z protestantami ( co wynika z deklaracji podpisanej wczoraj z luteranami) , lub dopuszczenie do Komunii świętej rozwodników w kolejnych związkach (AL) to też musimy modlić się w takich intencjach aby uzyskać odpust?

wszystkie komentarze >