Odeszli do Pana. Pamiętamy o nich...

dodane 01.11.2017 14:16

Alina Świeży-Sobel

zobacz galerię 

W ciągu kolejnych miesięcy minionego roku żegnaliśmy bliskich nam ludzi. I za ich dusze się dziś modlimy i wspominamy ich życie...

Odeszli do Pana. Pamiętamy o nich...   Alina Świeży-Sobel /Foto Gość W ciągu ostatniego roku pożegnaliśmy kapłanów naszej diecezji. Na zdjęciu pogrzeb śp. ks. kan. Borysa Kroczka

Zapraszamy, by w modlitwie za dusze bliskich znaleźć chwilę na przypomnienie tych, którzy jeszcze rok temu byli z nami, dzielili się swoją wiarą, świadectwem miłości do Boga i ludzi.

W gronie zmarłych, o których pisaliśmy w ostatnich miesiącach, znaleźli się duszpasterze naszych parafii: ks. inf. Emil Mroczek - emerytowany proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej, ks. prał. Jerzy Brońka - proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu, ks. kan. Borys Kroczek - emerytowany proboszcz parafii MB Frydeckiej na Trzycatku w Jaworzynce, ks. Antoni Brączek - misjonarz w Paragwaju i ks. kan. Franciszek Janczy - emerytowany proboszcz parafii MB Bolesnej w Jawiszowicach - Os. Brzeszcze oraz duszpasterz "Solidarności". Odeszli do Pana także najbliżsi krewni naszych kapłanów, a wśród nich śp. Rozalia Pindel - mama biskupa Romana Pindla.

Wśród pożegnanych uroczyście byli też ludzie zasłużeni dla swoich społeczności i wspólnot wiary, m.in.lekarz i społecznik Franciszek Maga z Bestwiny, bielski lekarz i działacz sportowy Sławomir Wojtulewski, a także Stanisław Gdula z Bielska-Białej.

Tutaj można znaleźć wspomnienia o nich, relacje i galerie zdjęć z ich pożegnania:

Śp. ks. inf. Emil Mroczek

Śp. Ks. Jerzy Brońka

Śp. Rozalia Pindel

Śp. dr Sławomir Wojtulewski

Śp. ks. kan. Borys Kroczek

Śp. Franciszek Maga

Śp. ks. Antoni Brączek

Śp. ks. kan. Franciszek Janczy

Śp. Stanisław Gdula

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| POGRZEB, WSPOMNIENIE, WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, ZMARLI

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.