Prokuratura przesłuchała w charakterze pokrzywdzonych polskich piłkarzy, m.in. Lewandowskiego

dodane 07.11.2017 18:40

PAP |

Wrocławska prokuratura przesłuchała, w charakterze pokrzywdzonych, trzech polskich piłkarzy, w tym Roberta Lewandowskiego. Śledztwo dotyczy wyłudzenia 500 tys. zł podczas internetowej zbiórki pieniędzy na leczenie dziecka.

Prokuratura przesłuchała w charakterze pokrzywdzonych polskich piłkarzy, m.in. Lewandowskiego   PAP/Bartłomiej Zborowski

Sprawa oszustwa, którego miał się dopuścić Michał S., wyszła na jaw w lipcu. S. zorganizował zbiórkę za pośrednictwem internetowych portali na leczenie rzekomo chorego na nowotwór oczu Antosia. Prokuratura ustaliła, że dziecko, którego dane podano w zbiórce internetowej, w rzeczywistości jest zdrowe, a jego rodzice nie zabiegali o pomoc. Po ujawnieniu oszustwa media podawały, że pieniądze na leczenie chłopca wpłaciło wiele znanych osób, w tym Anna i Robert Lewandowscy.

Jak powiedziała w wtorek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus, w ramach prowadzonego śledztwa, we wtorek w Warszawie, wrocławski prokurator przesłuchał w charakterze pokrzywdzonych trzech polskich piłkarzy - Roberta Lewandowskiego, Łukasza Fabiańskiego i Wojciecha Szczęsnego.

"Przesłuchania odbyły się w hotelu" - sprecyzowała Klaus.

Prokurator powiedziała PAP, że dotychczas w ramach tego śledztwa przesłuchano już trzy tysiące osób. "Śledztwo prowadzone jest bardzo intensywnie, chcemy jak najszybciej zakończyć tę sprawę" - powiedziała Klaus. Poinformowała, że sąd przedłużył tymczasowe aresztowanie S. do 8 stycznia.

S. jest podejrzany o wyłudzenie podczas zbiórki ponad 500 tys. zł. W sprawie poszkodowanych jest ponad 6,5 tys. osób.

Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. "Powiedział, że zorganizował internetową akcję zbiórki pieniędzy na leczenie chorego na nowotwór oka dziecka po to, by zdobyć pieniądze na swoje potrzeby. Chodziło o spłatę zadłużenia i zakup różnego rodzaju sprzętów" - mówiła wcześniej prok. Klaus.

Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| OSZUSTWO, PAP, PROKURATURA, PRZESTĘPCZOŚĆ

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Komentujący 08.11.2017 11:27
Niezalogowany użytkownik Przykra sprawa. Zwłaszcza, że przez tego typu rzeczy ludzie z większą powściągliwością będą brać udział w zbiórkach pieniędzy, których celem jest rzeczywiście ratowanie życia.

wszystkie komentarze >