Kaczyński: Polacy powinni wyznaczać dzisiejszej chorej Europie drogę do uzdrowienia

dodane 11.11.2017 08:30

PAP |

Musimy zbudować taką Polskę, która będzie zapewniała poczucie, że być Polakiem, to być kimś ważnym, kimś, kto wyznacza dzisiejszej chorej Europie drogę do uzdrowienia i do powrotu do fundamentalnych wartości - podkreślił w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński: Polacy powinni wyznaczać dzisiejszej chorej Europie drogę do uzdrowienia   PAP/Paweł Supernak Jarosław Kaczyński pod pomnikiem Piłsudskiego

"Stoimy przed wielką szansą, stoimy przed szansą budowy nowej Polski, dobrej zmiany. Szansą budowy Rzeczypospolitej, która będzie rzeczywiście Rzeczypospolitą, która będzie dla wszystkich, która będzie silna, która będzie niepodległa, która będzie godna i która będzie dumna" - mówił prezes PiS w wystąpieniu przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Jak zaznaczył, "musimy zwracać się także ku tym, którzy tego wszystkiego, co tutaj powiedziałem nie rozumieją, którzy ciągle w umysłach i duszach noszą rany obydwu wielkich niewoli, tej dziewiętnastowiecznej i tej dwudziestowiecznej".

"To jedyna droga, by te rocznice nie były tylko uroczystościami, nie były tylko momentami, ale krokami ku takiej Polsce, o której wszyscy marzymy" - przekonywał lider PiS.

To Polska, jak dodał Kaczyński, która będzie "dzieciom i wnukom tego pokolenia zapewniała bezpieczeństwo, dobrobyt, siłę, godność i poczucie, że być Polakiem, to znaczy być kimś ważnym". "To znaczy być kimś, kto w Europie znaczy, to znaczy być kimś, kto wyznacza dzisiejszej chorej Europie drogę do uzdrowienia, drogę do powrotu do fundamentalnych wartości, drogę do powrotu do prawdziwej wolności, drogę do zwycięstwa i umocnienia naszej opartej na chrześcijaństwie cywilizacji" - oświadczył.

"Polska ma taką szanse, wykorzystajmy ją" - apelował Jarosław Kaczyński.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| J.KACZYŃSKI, OBCHODY, PAP, PARTIE, PIS, ŚWIĘTO

Przeczytaj komentarze | 13 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Savonarola 14.11.2017 05:02
Niezalogowany użytkownik Na poczatek "chorej Europie" wyslalismy ponad milionowy "desant" taniej,zdrowej sily roboczej. Nasi "lekarze" lecza Europe podnoszac higiene w angielskich,holenderskich... itd. domach,a na swoje stresy,zale ,tesknote maja "lekarstwo",ktore polykajac, wykrzywia ich twarze,a mimo to mowia-na zdrowie!
Plusów: 0 Anna Panna 11.11.2017 21:40
Niezalogowany użytkownik Tego chcemy.
Plusów: 1 Gosc 11.11.2017 20:29
Niezalogowany użytkownik Polska tez zbyt "zdrowa" nie jest...
Plusów: 2 a 11.11.2017 12:03
Niezalogowany użytkownik a w czym to polityk klamiacy lepszy jest od tego co mowi prawde?

wszystkie komentarze >