Już 50 zatrzymań na rozpoczęcie karnawału w Kolonii

dodane 12.11.2017 17:11

PAP |

W Kolonii i innych miastach Nadrenii na zachodzie Niemiec rozpoczął się karnawał, którego punktem kulminacyjnym będzie tradycyjnie Różany Poniedziałek 12 lutego 2018 roku. Policja zatrzymała już ok. 50 osób; część z nich pod zarzutem molestowania seksualnego.

Już 50 zatrzymań na rozpoczęcie karnawału w Kolonii   HENRYK PRZONDZIONO /Foto Gość Kolonia

Zabawa rozpoczynająca karnawał rozpoczęła się zgodnie z tradycją w sobotę o godz. 11.11. Tysiące mieszkańców i turystów wyległo na ulice miasta. Porządku w Kolonii strzegło 1000 policjantów. Pomimo tego w mieście doszło do molestowania seksualnego kobiet i przypadków uszkodzeń ciała.

Niezidentyfikowana osoba rzuciła w tłum ludzi kufel piwa, raniąc dwie kobiety. Z obrażeniami głowy odwieziono je do szpitala - informuje agencja dpa.

"Im późniejsza pora, tym większa zawartość alkoholu we krwi, co prowadzi do bójek i pyskówek" - powiedział rzecznik kolońskiej policji. Spokój zapanował dopiero w niedzielę nad ranem.

Zabawy karnawałowe odbyły się też w Duesseldorfie, Akwizgranie i Bonn.

Kolonia jest pod szczególną obserwacją od czasu zajść, które miały miejsce w noc sylwestrową w 2015 roku. W okolicach katedry doszło wówczas do licznych napaści seksualnych i rabunkowych na kobiety. Ich sprawcami byli imigranci, przede wszystkim przybysze z Afryki Północnej. Grupy młodych mężczyzn otaczały kobiety, molestowały je i okradały. Niewystarczające siły policyjne przez wiele godzin nie były w stanie opanować sytuacji. Kilkaset poszkodowanych kobiet złożyło zawiadomienia o przestępstwie.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, MOLESTOWANIE, NIEMCY, PAP, POLICJA, WYDARZENIA, ZATRZYMANIE

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Artur 12.11.2017 23:54
Niezalogowany użytkownik Do Adwentu jeszcze dwa tygodnie. Widocznie oprócz karnawału przed Wielkim Postem mają tam analogiczny zwyczaj przed Adwentem. Nic złego w tym nie ma, o ile nie jest czynione z pobudek przeciwnych wierze chrześcijańskiej.
Plusów: 4 Alicja 12.11.2017 20:08
Niezalogowany użytkownik Karnawal od listopada?? A Adwent...? Boze Narodzenie..? To juz Niemcy wyparly..??
Plusów: 2 ktoś 12.11.2017 17:52
Niezalogowany użytkownik temat w sam raz na tę stronę

wszystkie komentarze >