CBOS: Poparcie PiS dwa razy wyższe od łącznego poparcia PO i N

dodane 13.11.2017 14:44

PAP |

Gdyby wybory odbyły się na początku listopada, na PiS głosowałoby 45 proc. badanych, którzy chcieliby wziąć udział w wyborach; na drugim miejscu znalazła się PO, popierana przez 17 proc. zdeklarowanych wyborców - wynika z sondażu CBOS. Kukiz'15 otrzymał 8 proc. poparcia, Nowoczesna (5 proc.).

CBOS: Poparcie PiS dwa razy wyższe od łącznego poparcia PO i N   Jakub Szymczuk /Foto Gośc Logo PiS

Pozostałe ugrupowania nie zdołałyby wprowadzić swoich przedstawicieli do Sejmu. "Pod kreską" znalazł się PSL mający wśród zdeklarowanych uczestników głosowania 4 proc. zwolenników. Liczba sympatyków SLD sięgnęła 3 proc. Na Partię Razem zamierza głosować 2 proc. zdeklarowanych wyborców, swoich zwolenników ma także partia Wolność Janusza Korwina-Mikke (1 proc.).

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w pierwszej połowie listopada, udział w nich wzięłoby, według własnych deklaracji, prawie trzy czwarte dorosłych Polaków (72 proc.).

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" (330) przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 2-12 listopada 2017 roku na liczącej 1016 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CBOS, PAP, PARTIE, WYBORY

Przeczytaj komentarze | 11 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Anna Panna 14.11.2017 00:22
Niezalogowany użytkownik Szerokiej drogi, zabierz rodzinę i znajomych.
Plusów: 0 Matylda 13.11.2017 19:53
Niezalogowany użytkownik No cóż, na tym "zachodzie" to na pewno Pani/Pan nie była/był,często podróżuję i nigdzie nie spotkałam obrazków opisanych przez Panią/Pana,świat jest naprawdę piękny, trzeba mieć troszeczkę odwagi i wyściubić nosek ze swojego grajdołka, podróże kształcą i poszerzają horyzonty. Pozdrawiam
Plusów: 2 Gość 13.11.2017 18:56
Niezalogowany użytkownik Cóż tak wskazują wszystkie sondaże że poparcie dla PIS rośnie. Na ile to będzie w praktyce to dopiero wybory pokażą. Byle PIS nie poszedł drogą jaką poszła PO to będzie dobrze!
Plusów: 1 Gość 13.11.2017 18:53
Niezalogowany użytkownik Czyli by stali drugą PO? Antychrześcijańską i wrogą Kościołowi? Te 60% to mogą sobie wtedy tylko wyśnić. No chyba że Polacy dadzą się tak ogłupić jak ludność Zachodniej Europy...
Tylko wiara i wynikające z niej czyny (walka z aborcją, eutanazją czy tolerancją dla grzechu) obronią Polskę przed losem państw "Zachodu"!

wszystkie komentarze >