Kościół w Polsce nie pomaga?

dodane 05.12.2017 08:10

RADIO WATYKAŃSKIE |

Ile pieniędzy przekazano na pomoc uchodźcom na Bliskim Wschodzie?

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki przekazał 100 tys. euro na rzecz Caritas Liban na pomoc uchodźcom na Bliskim Wschodzie. To wspólna inicjatywa episkopatów: Polski, Węgier, Słowacji, Chorwacji i Czech - które łącznie na pomoc uchodźcom przeznaczą pół miliona euro.

Uroczystość przekazania finansowego wsparcia odbyła się w siedzibie Konferencji Episkopatu Węgier w Budapeszcie. Inicjatywa jest owocem spotkania przewodniczących episkopatów Europy Środkowo-Wschodniej, które odbyło się w Budapeszcie w drugiej połowie października. 

Jest to jedna z wielu form pomocy, niesionej przez Kościół w Polsce uchodźcom i ofiarom działań wojennych. Funkcjonuje np. program Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”. 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BLISKI WSCHÓD, KOŚCIÓŁ, LIBAN, POLSKA, POMOC

Przeczytaj komentarze | 11 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Batrahe 07.12.2017 15:12
Niezalogowany użytkownik Czytałam i komentowałam artykuły o imigrantach na portalu gosc.pl i nie przypominam sobie, żeby jakaś istotna część komentujących zarzucała Kościołowi brak pomocy. Większa część krytycznych komentarzy odnosiła się raczej do tego, że papież apeluje o wiekszą pomoc (niekoniecznie materialną) na terenie Europy, podobnie krytykowano ideę korytarzy humanitarnych (popieranych przez Kościół), ale nie brak pomocy.
Plusów: 5 Bizarre 05.12.2017 20:07
Niezalogowany użytkownik Prosz mi wybaczyc, ale panski wpis jest zenujacy, nieprzemyslany i glupi. Pisac po to zeby pisac? Zaistniec czy co jeszcze? poniewaz nic nie wnosi i nic nie sugeruje. Kurcze masakra jakas? Czlowieku, kimkolwiek jestes otrzasnij sie wreszcie! Sluszales o czyms takim jak naglanianie sprawy? Reklama? Co w tym zlego? Niech widza inni ze Polska sie nie izoluje, ze Polacy pomagaja, bo pomagaja - sa dobrzy i maja czuje serca, choc jest tez buractwo, jak widac. Wstyd.
Plusów: 10 Piotr 05.12.2017 17:16
Niezalogowany użytkownik Bardzo cenne uwagi!!!
Plusów: 11 Romek 05.12.2017 17:15
Niezalogowany użytkownik To jesteś tu chyba nowy :)
Prześledź sobie wcześniejsze tematy dotyczące problemu uchodźców/imigrantów.

wszystkie komentarze >