Mazurek: Premier Beata Szydło na ręce komitetu politycznego PiS złożyła rezygnację z pełnionej funkcji

dodane 07.12.2017 20:29

PAP |

remier Beata Szydło na ręce Komitetu Politycznego PiS złożyła rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji, rezygnacja została przyjęta; Komitet Polityczny wysunął na stanowisko premiera kandydaturę Mateusza Morawieckiego - poinformowała w czwartek rzecznik PiS Beata Mazurek.

Mazurek: Premier Beata Szydło na ręce komitetu politycznego PiS złożyła rezygnację z pełnionej funkcji   Tomasz Gołąb /Foto Gość Premier Beata Szydło

Mazurek podkreśliła, że Komitet Polityczny podjął decyzję, że Szydło powinna pełnić "ważną, eksponowaną funkcję w polskim rządzie".

"Natomiast Komitet Polityczny na stanowisko premiera wysunął kandydaturę pana wicepremiera Mateusza Morawieckiego" - powiedziała Mazurek.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BEATA SZYDŁO, J.KACZYŃSKI, PAP, PILNA, PIS, PREMIER, RZĄD

Przeczytaj komentarze | 13 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 8 jan 08.12.2017 11:50
Niezalogowany użytkownik Kiedyś premier składał dymisję na ręce Prezydenta RP , teraz do KC PIS , a pan prezes łaskawie wyraża zgodę.
Plusów: 8 velario 08.12.2017 01:10
Zapewne tak: Komitet Polityczny podjął decyzję, że Szydło złoży rezygnację:-)
Plusów: 6 velario 08.12.2017 00:56
Pani Premier absolutnie nie jest "z mojej bajki", ale tak zwyczajnie po ludzku jest mi jej żal. Była premierem, któremu rząd układał kto inny, co i raz doznawała upokorzenia ze strony tych, którzy powinni być jej zapleczem politycznym. Natomiast to, jak traktowano ją w ostatnim czasie, kiedy o rekonstrukcji rządu (i wymianie premiera) mówiło się całkiem otwarcie, ocierało się o jawne lekceważenie. Nie dziwię się więc, że postanowiła to przerwać i sama podała się do dymisji. Pokazała na koniec klasę, której zabrakło "wierchuszce" jej własnej partii.
Plusów: 14 MarianNowak 07.12.2017 23:39
Sukces Platformy Obywatelskiej i Donalda Tuska. Jego doradca został właśnie premierem w rządzie PiS. Gratulacje! De facto skuteczne okazało się wotum nieufności. Wniosek PO_ostatecznie zyskał akceptację posła Kaczyńskiego i premier Beata Szydło dowiedziała się, że jednak się nie nadaje. Szydło: wicepremier bez teki. Trzeba przyznać, że pogarda, z którą Jarosław Kaczyński podchodzi zarówno do współpracowników i do wyborców swojej partii, robi wrażenie. Zrezygnować z funkcji premiera w dniu utrzymania stanowiska premiera - muszę przyznać, że to wyszukane rozwiązanie i wielkie upokorzenia z jakim się dotychczas nie spotkał żaden polski premier.

wszystkie komentarze >