107,6 FM

Musimy pomagać Kościołowi na Wschodzie

Jesteśmy ojczyzną Solidarności. A jej konkretnym obliczem jest solidarność z Kościołem na Wschodzie – mówił na antenie Radia eM abp Wiktor Skworc.

Musimy pomagać Kościołowi na Wschodzie   25.08.2015 - Czestochowa . Posiedzenie Rady Biskupow Diecezjalnych na Jasnej Gorze . n/z. Arcybiskup Wiktor Skworc . Roman Koszowski /Foto Gość

W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Metropolita katowicki zapraszał w „Rozmowie poranka” do modlitwy za Kościół zwłaszcza na terenach byłego Związku Radzieckiego. Zachęcał także do wsparcia go materialnie. Podkreślał, że pracuje tam wielu księży, zakonnic i zakonników z Polski.

Abp Wiktor Skworc zapowiedział także złożenie w najbliższy poniedziałek w Kongregacji Świętych i Błogosławionych Stolicy Apostolskiej tzw. positio Sługi Bożego ks. Jana Machy, czyli dokumentu niezbędnego do dalszego przebiegu procesu beatyfikacyjnego. Metropolita wyraził nadzieję na to, że prefekt kongregacji kard. Angelo Amato zgodzi się na równoległe prowadzenie procesu w dwóch komisjach: historycznej i teologicznej. To mogłoby znacznie przyśpieszyć ogłoszenie ks. Jana Machy błogosławionym. Arcybiskup przypomniał, że w czerwcu 2019 r. przypadnie 80. rocznica święceń kapłańskich Sługi Bożego.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama