107,6 FM

"Fakt" atakuje biskupa! Kuria odpowiada

Nad ranem na stronie internetowej Fakt24.pl pojawił się artykuł atakujący bp. Ignacego Deca. Już po kilku godzinach Świdnicka Kuria Biskupia wydała oświadczenie, w którym przeczy podanym w nim informacjom.

Oświadczenie Świdnickiej Kurii Biskupiej w sprawie artykułu Fakt24.pl.

W związku z publikacją artykułu pt. „Biskup doniósł, że ksiądz ma dziecko! Czy teraz przeprosi?” (www.fakt24.pl z dn. 8 grudnia 2017 r.) Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż zarzuty wobec biskupa świdnickiego są bezpodstawne, gdyż zamieszczony tekst zawiera szereg niesprawiedliwych oskarżeń oraz insynuacji wobec osoby Księdza Biskupa Ignacego Deca.

  1. Nieprawdą jest jakoby Biskup Świdnicki przed Stolicą Apostolską twierdził, że Ksiądz Krzysztof Trybulec jest ojcem jakiegokolwiek dziecka.
  2. Prawdziwe przyczyny odwołania Księdza Krzysztofa Trybulca z urzędu proboszcza parafii pw. św. Jerzego w Szalejowie Górnym związane są z innymi faktami, które ze względu na dobro Kościoła i Księdza, zostały przedstawione zainteresowanemu i Stolicy Apostolskiej na jej prośbę. Kongregacja ds. Duchowieństwa podtrzymała decyzję Biskupa Świdnickiego i jego motywację.
  3. W trosce o przyszłość kapłana Ksiądz Biskup Ignacy Dec zezwolił mu na zamieszkanie w Domu Księży Emerytów w Świdnicy oraz objął stałym wsparciem materialnym Bratniej Pomocy Kapłańskiej, z czego Ksiądz Krzysztof Trybulec do dnia dzisiejszego nie skorzystał.

Ks. dr Daniel Marcinkiewicz
Rzecznik Świdnickiej Kurii Biskupiej

Przypomnijmy, że Fakt24.pl nazwał sytuację jednym z największych skandali w polskim Kościele.

"Nieuczciwą zagrywką posłużył się biskup świdnicki Ignacy Dec (74 l.), mszcząc się na niepokornym proboszczu z Szalejowa Górnego na Dolnym Śląsku.

Gdy hierarcha kościelny nagle pod koniec 2016 roku odwołał z parafii księdza Krzysztofa Trybulca (70 l.), ten zaskarżył decyzję do Watykanu. W odpowiedzi kościelny hierarcha oczernił go, sugerując, że proboszcz ma dziecko ze swoją gosposią! Gdy na podstawie m.in. tego zarzutu watykańska Kongregacja ds. Duchowieństwa podtrzymała decyzję świdnickiego hierarchy, w parafii zawrzało.

(...) We wsi ogłoszono zrzutkę na badania DNA księdza i jego rzekomego syna Tymoteusza N. (32 l.). Udało się zebrać prawie 1,5 tys zł. Pod koniec października pobrano materiał genetyczny od obu mężczyzn i wysłano do badań. Wynik kategorycznie wykluczył ojcostwo księdza" - pisał po godzinie 7.30 Fakt24.pl. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama