107,6 FM

Roboty służą hospitalizacji

Na innowacyjną medycynę w Polsce są pomysły, choć na razie brak pieniędzy na produkcję. W Zabrzu odbywa się XV konferencja pod hasłem "Roboty Medyczne".

Roboty służą hospitalizacji   Konferencja "Roboty Medyczne" w Zabrzu Mateusz Kornas /Radio eM Na spotkaniu prezentowane są najnowsze osiągnięcia polskich naukowców, ale nie tylko. Są też goście z zagranicy. Pojawiają się pytania i odpowiedzi na ile roboty dzisiaj mogą przysłużyć się medycynie, a  co za tym idzie człowiekowi. Podobno są już gotowe roboty chirurgiczne, rehabilitacyjne czy domowe, które np. będą opiekowały się osobami starszymi. Łukasz Mucha z Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii mówi, że w tej chwili specjaliści z Zabrza razem z Węgrami opracowują specjalny system sterowania...

"Wierzymy, że nasze województwo wiedzie prym w dziedzinie innowacji medycznej w skali całego kraju" - powiedział Radiu eM profesor Zbigniew Nawrot.

Pierwsza konferencja "Roboty Medyczne" odbyła się w 2001 roku. Tegoroczna potrwa zaplanowana jest na piątek i sobotę [08. - 09.12.17].

Roboty służą hospitalizacji   Roboty prezentowane na konferencji "Roboty Medyczne" w Zabrzu Mateusz Kornas /Radio eM

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama