Trump: Zamach w Nowym Jorku potwierdza konieczność reformy przepisów imigracyjnych

dodane 12.12.2017 06:30

PAP |

Prezydent USA Donald Trump oświadczył w poniedziałek, że ostatni nieudany zamach terrorystyczny w Nowym Jorku potwierdza konieczność reformy zbyt "luźnych" przepisów imigracyjnych, które umożliwiają wjazd do USA "zbyt wielu niebezpiecznym ludziom". Wtórował mu prokurator generalny Jeff Sessions.

Trump: Zamach w Nowym Jorku potwierdza konieczność reformy przepisów imigracyjnych   Pixabay Manhattan

W opublikowanym oświadczeniu Trump wskazał, że sprawca zamachu, zidentyfikowany jako pochodzący z Bangladeszu 27-letni mieszkaniec Brooklynu Akayed Ulfah, przyjechał do Stanów Zjednoczonych dzięki systemowi tzw. migracji łańcuchowej, umożliwiającej przyjazd członkom rodzin osób już mieszkających w USA.

Prezydent podkreślił, że tego rodzaju system jest "nie do pogodzenia z bezpieczeństwem narodowym" Stanów Zjednoczonych i zaapelował do Kongresu o jego zniesienie. Zdaniem Trumpa, ostatni zamach po raz kolejny potwierdził słuszność jego kontrowersyjnej propozycji zakazu wjazdu do USA określonym kategoriom osób.

Trump wyraził też przekonanie, że osoby skazane za akty terroru "zasługują na najsurowsze kary dozwolone przez prawo, w tym w uzasadnionych przypadkach na karę śmierci".

Na konieczność pilnej reformy "zbankrutowanej polityki imigracyjnej" wskazali także prokurator generalny i szef resortu sprawiedliwości Jeff Sessions. Jego zdaniem pierwszeństwo przed krewnymi obywateli USA powinny mieć osoby "o wysokich kwalifikacjach, wykształcone i mówiące po angielsku".

W podobnym duchu wypowiadała się rzeczniczka Białego Domu Sarah Huckabee.

W poniedziałkowym zamachu w podziemnym pasażu w pobliżu Times Square zostały ranne trzy osoby, w tym sprawca, który odniósł najpoważniejsze obrażenia. Został aresztowany i przesłuchany.

Sprawca miał przymocowaną do ciała tzw. bombę rurową domowej roboty. Prawdopodobnie eksplodowała zbyt wcześnie, kiedy w pobliżu nie było wielu osób, dzięki czemu nie było więcej ofiar.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| IMIGRACJA, PAP, PREZYDENT, TERRORYZM, USA

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Gość 12.12.2017 13:00
Niezalogowany użytkownik Po pierwsze, pisząc, że Trump to człowiek rozsądny i praktyczny, kompletnie się dyskredytujesz. On jest tego zupełnym przeciwieństwem. On jest jednym z powodów postępującej destabilizacji na świecie. Kompletnie nie rozumiem, jak można udawać, że tak nie jest! Po drugie, rozwiązanie typu "nie przyjmujmy imigrantów, to wszystko będzie ok" jest strasznie naiwne. Jak niby miałoby to działać? Wyrzucić wszystkich imigrantów ze Stanów? Przecież to jest kraj, który składa się tylko z imigrantów. Wyrzucić tylko imigrantów z określonych krajów? Których dokładnie i kto i w jaki sposób miały o tym decydować? A po trzecie, co z radykalizmem, który z islamem nie ma nic wspólnego? Co z białymi ludźmi urodzonymi w Stanach, którzy biorą broń do ręki i mordują ludzi? Taki akt terroryzmu już nie przeszkadza?
Plusów: 0 Gość 12.12.2017 12:50
Niezalogowany użytkownik A więc szkoda, że w odróżnieniu od niego nie jest za karą śmierci??
Plusów: 11 Gość 12.12.2017 08:52
Niezalogowany użytkownik Trump to człowiek rozsądny, praktyczny i kocha swój kraj. Tego nie można niestety powiedzieć o przywódcach europejskich, którzy na eskalacje terroryzmu odpowiadają jeszcze wiekszą otwartościa wobec imigrantów - w przewadze - islamskich, którzy stanowią baze i wylęgarnie dla radykalizmu muzułmańskiego. Polsko bierz przykład z Trumpa a nie z głupców europejskich!
Plusów: 11 Fcv 12.12.2017 08:37
Niezalogowany użytkownik Jaka szkoda że zachodnia Europa jest innego zdania niż pan Trump

wszystkie komentarze >