107,6 FM

KE nie jest w stanie wygrać próby sił z Polską

W sporze z Polską Komisja Europejska musi wystrzegać się gróźb, których później nie będzie w stanie spełnić - ocenia w piątek brytyjski dziennik "The Times". Na razie KE zdecydowała się na publiczną próbę sił, której nie jest w stanie wygrać - dodaje.

KE "wszczęła procedury, które prawdopodobnie przyniosą skutek odwrotny do zamierzonego, nie zmienią nic w kontrowersyjnych ustawach (przyjętych w Polsce) i doprowadzą do rozpadu UE" - zaznacza gazeta.

W ocenie "Timesa" Bruksela nie powinna "wymachiwać szabelką czy podsycać oburzenie", bo "izolowanie Polski raczej wzmocni (rządzący) PiS".

UE może uzyskać lepsze rezultaty w rozmowach z Polską, jeśli "podczas zaplanowanych rozmów o długoterminowym budżecie UE będzie nalegać na to, by Polska pozostała krajem otwartym" - podkreśla dziennik.

Jako jeden ze sposobów wskazuje zapewnienie środków organizacjom pozarządowym, które monitorują polską politykę. "Zamiast tego Bruksela postawiła na publiczną próbę sił, której nie jest w stanie wygrać" - pisze "The Times".

« 1 »
 • RS
  22.12.2017 10:35
  ciekawe czy gdyby te zmiany wykonywała PO to by bruxela tak samo karała Polskę, Przecież my się nie wtrącamy do sądownictwa innych krajów to dlaczego Niemcy i Francja nam się wtrącają? Obywatele mogą zmienić rząd w wolnych wyborach, a sędziów już nie. Z drugiej strony problemy są niewielkie, nasi dziadkowie mieli wojny, rodzice PRL a my "tylko " drobne sprzeczki z EU, jak to w rodzinie ;-) pozdrawiam wszystkich
  doceń 5
 • Krzysiek
  22.12.2017 11:49
  >>Bruksela nie powinna "wymachiwać szabelką czy podsycać oburzenie"<<
  Gdybym komuś źle życzył, to wg mnie, ROZPRASZAŁBYM jego siły i UWAGĘ, np. poprzez bezpodstawne oskarżanie go - a niech marnuje czas i siły na bronienie się przed kłamstwami - W TYM CZASIE nie będzie miał czasu na robienie czegoś POZYTYWNEGO i SŁUŻĄCEGO np. Polsce.
 • tantkiewicz
  22.12.2017 12:34
  Historia sie powtarza. Gdyby Europa w 39 roku przeciwstala sie Niemcom nie doszlo by do wojny. Teraz jest podobnie. Trzeba zatrzymac Niemcow. Zobaczymy czy Europa to zrozumiala?
  doceń 4
 • TomaszL
  22.12.2017 13:02
  Decyzje UE są oczywiście na rękę całemu POPISowi, bo są elementem toczącej się tzw. wojny Polsko-Polskiej. A tak wojna, a właściwie wojenka pozwala obu partiom spokojne trwać w życiu publicznym od kilkunastu lat.
  Szkoda tylko, ze eskalacja konfliktu z UE nie wyjdzie na dobre obywatelom Polski. Ale w sumie jakie to ma znaczenie.
  Stąd pragmatyzm brytyjski byłby tutaj zdecydowanie lepszym wyjściem dla i dla Polski i dla UE. Ale Wielka Brytania nie ma już praktycznie żadnego głosu w UE.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najczęściej komentowane