KE nie jest w stanie wygrać próby sił z Polską

dodane 22.12.2017 09:00

PAP |

W sporze z Polską Komisja Europejska musi wystrzegać się gróźb, których później nie będzie w stanie spełnić - ocenia w piątek brytyjski dziennik "The Times". Na razie KE zdecydowała się na publiczną próbę sił, której nie jest w stanie wygrać - dodaje.

KE nie jest w stanie wygrać próby sił z Polską   Henryk Przondziono /Foto Gość Londyn

KE "wszczęła procedury, które prawdopodobnie przyniosą skutek odwrotny do zamierzonego, nie zmienią nic w kontrowersyjnych ustawach (przyjętych w Polsce) i doprowadzą do rozpadu UE" - zaznacza gazeta.

W ocenie "Timesa" Bruksela nie powinna "wymachiwać szabelką czy podsycać oburzenie", bo "izolowanie Polski raczej wzmocni (rządzący) PiS".

UE może uzyskać lepsze rezultaty w rozmowach z Polską, jeśli "podczas zaplanowanych rozmów o długoterminowym budżecie UE będzie nalegać na to, by Polska pozostała krajem otwartym" - podkreśla dziennik.

Jako jeden ze sposobów wskazuje zapewnienie środków organizacjom pozarządowym, które monitorują polską politykę. "Zamiast tego Bruksela postawiła na publiczną próbę sił, której nie jest w stanie wygrać" - pisze "The Times".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, KE, ORGANIZACJE, PAP, PRAWO, UE, WIELKA BRYTANIA

Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 5 gośćKA 22.12.2017 13:13
Niezalogowany użytkownik Komu dedykujesz te rady, "Krzyśku" ?
Plusów: 1 TomaszL 22.12.2017 13:02
Niezalogowany użytkownik Decyzje UE są oczywiście na rękę całemu POPISowi, bo są elementem toczącej się tzw. wojny Polsko-Polskiej. A tak wojna, a właściwie wojenka pozwala obu partiom spokojne trwać w życiu publicznym od kilkunastu lat.
Szkoda tylko, ze eskalacja konfliktu z UE nie wyjdzie na dobre obywatelom Polski. Ale w sumie jakie to ma znaczenie.
Stąd pragmatyzm brytyjski byłby tutaj zdecydowanie lepszym wyjściem dla i dla Polski i dla UE. Ale Wielka Brytania nie ma już praktycznie żadnego głosu w UE.
Plusów: 0 sp 22.12.2017 12:38
Niezalogowany użytkownik Zgadza się. KE uprawia polityczny troliing, by szkodzić.
Plusów: 4 tantkiewicz 22.12.2017 12:34
Historia sie powtarza. Gdyby Europa w 39 roku przeciwstala sie Niemcom nie doszlo by do wojny. Teraz jest podobnie. Trzeba zatrzymac Niemcow. Zobaczymy czy Europa to zrozumiala?

wszystkie komentarze >