107,6 FM

Gronkiewicz-Waltz o decyzji ws. Noakowskiego 16

Decyzja komisji weryfikacyjnej ws. Noakowskiego 16, to nieudolna próba wybielenia urzędników b. prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego; nie miałam żadnej wiedzy o nieprawidłowościach - powiedziała w piątek prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Komisja weryfikacyjna uznała w piątek, że decyzja reprywatyzacyjna z 2003 r. ws. Noakowskiego 16, została podjęta z naruszeniem prawa. Komisja zdecydowała o nałożeniu na beneficjentów reprywatyzacji - w tym męża prezydent Warszawy Andrzeja Waltza - obowiązku zwrotu równowartości nienależnego świadczenia w wysokości ponad 15 mln zł.

"To, co dzisiaj usłyszeliśmy z ust członków komisji - tych PiS-owskich - to nieudolna próba wybielenia urzędników Lecha Kaczyńskiego" - powiedziała prezydent Warszawy w piątek na konferencji prasowej.

"I będę mówiła, cały czas powtarzała, że decyzja została wydana w roku 2003 przez urzędników Lecha Kaczyńskiego, z jego upoważnienia. Żaden z nich nie został przesłuchany, jest to zatem typowa dla PiS-u próba odwrócenia kota ogonem" - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

Podkreśliła, że PiS rządził wtedy zarówno w ratuszu jak i w dzielnicy Śródmieście. "Przypominam nazwiska burmistrzów z PiS, pan Błaszczak, pan Sasin, pan Zieliński, mieli pełne trzy lata od wydania decyzji reprywatyzacyjnej do wydania nieruchomości, aby dokładnie sprawdzić, czy decyzja została wydana prawidłowo, czy nie" - mówiła prezydent stolicy.

Podkreśliła, że nie miała żadnej wiedzy nt. nieprawidłowości, poza pojawiającymi się informacjami w mediach.

« 1 »
 • Stary zrzęda
  22.12.2017 16:51
  Gościu z Twojej wypowiedzi bije taka Miłość, że zastanów się nad swoim chrześcijaństwem. Chrześcijaństwo nie potępia człowieka a czyn.
  doceń 1
 • Gość
  22.12.2017 17:23
  Pani Haniu, co na to Duch Swięty, w którym sie pani kiedyś odnawiała? co na to Matka Boża Fatimska z sanktuariów, które pani nawiedzała?
  doceń 4
 • Gość_2
  22.12.2017 22:44
  To już "ostani walc" - był taki wielki przebój H. Hamperdinga, bardzo kiepski koniec Pani Hanno
  doceń 0
 • Andrzej
  22.12.2017 23:27
  Chrześcijaninowi nie przystoi bicie się w cudze piersi. Ta pani zamiast rzetelnie wywiązywać z obowiązków prezydenta Warszawy, dorabia w poniedziałki na UW od 15 do 20 jako teoretyk prawa administracyjnego. Przypadek nieznany w Europie. Nic dziwnego, że nasze uczelnie są bardzo daleko w rankingach.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama