W Ostrem-Twardorzeczce każdy coś Jezusowi przynosi...

dodane 07.01.2018 15:31

Alina Świeży-Sobel

zobacz galerię 

Orszak Trzech Króli, zmierzający do kościoła MB Różańcowej w Ostrem-Twardorzeczce, wędrował już po raz trzeci, ale po raz pierwszy formalnie dołączył do ogólnopolskiej rodziny orszakowej.

W Ostrem-Twardorzeczce każdy coś Jezusowi przynosi...   Alina Świeży-Sobel /Foto Gość Za gwiazdą szli szukając Zbawiciela, który narodził się w Betlejem

Jak wyjaśnia ks. proboszcz Krzysztof Gałecki, inicjator królewskiego orszaku w Ostrem-Twardorzeczce, tradycja wzorowanego na ogólnopolskiej formule świętowania uroczystości Objawienia Pańskiego rozwija się już od trzech lat.  

- Najpierw się przygotowywaliśmy we własnym zakresie, a w tym roku już zdecydowaliśmy się zgłosić to nasze świętowanie do Fundacji Orszak Trzech Króli w Warszawie. Mamy dla wszystkich korony, śpiewniki, naklejki i inne materiały. Do organizacji orszaku wraz z parafią zaangażowała się też społeczność szkoły w Twardorzeczce - wyjaśnia ks. Gałecki.  

Uroczyste powitanie Trzech Król i uformowanie orszaku na placu przy plebanii rozpoczęło tegoroczne świętowanie, do którego mieszkańcy starannie się przygotowali. Do miejscowych kolędników dołączyli członkowie zespołu regionalnego "Lipowianie" z Lipowej, którzy kolędy zaśpiewali również podczas Mszy Świętych i koncertu w kościele. Na czele pochodu kroczyli też strażacy.  

W orszaku uczestniczyli przedstawiciele władz gminy Lipowa z wójtem Janem Górą i sołtysami.  

 

Za królami: Kacprem, Melchiorem i Baltazarem podążały trzy orszaki w barwach przyjętych przez fundację: czerwonej, zielonej i żółtej. A wśród nich nie brakowało najmłodszych kolędników w strojach pasterzy, aniołków czy rycerzy. Pojawił się nawet aniołek jadący konno w asyście dwóch diabełków. Nie zabrakło też kolędnikom gwiazdy i zapału do wyrażania radości z Objawienia Pańskiego, a także wdzięczności za piękno świata stworzonego przez Boga, dawcę życia każdego człowieka.  

Podczas postoju przy pasterskim szałasie młodzież przygotowała inscenizację spotkania pasterzy z aniołem, zachęcając do poszukiwania drogi do Zbawiciela. Następny postój miał miejsce już w kościele parafialnym. Tu, przed stajenką, Trzej Królowie złożyli u stóp Świętej Rodziny cenne dary i oddali pokłon. - Do tych darów dodajemy i swoje duchowe dary. Każdy z nas coś Panu Jezusowi przynosi: swoje radości, podziękowania, ale też czasami problemy. Wszystko to Mu dzisiaj ofiarujemy - zaznaczał ks. Gałecki.  

Orszak to także towarzyszące wydarzenia edukacyjno-kulturalne. Fundacja inicjuje oraz organizuje konkursy promujące wartości kultury narodowej i chrześcijańskiej. - Dlatego zachęcaliśmy dzieci, młodzież oraz całe rodziny do wzięcia udziału w konkursach towarzyszących Orszakowi Trzech Króli: plastycznym, literackim oraz na szopkę - dodaje ks. Gałecki.


KONKURS. Szedłeś w Orszaku Trzech Króli? Rozpoznaj się na zdjęciu i wygraj nagrodę.

Szczegóły w niedzielę o 17.00.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KS. KRZYSZTOF GAŁECKI, ORSZAK 2018, OSTRE-TWARDORZECZKA, TRZEJ KRÓLOWIE

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.