107,6 FM

W środę czytania projektów zmian w prawie aborcyjnym

Kiedy głosowania nad projektem „Zatrzymaj aborcję” i projektem feministek?

Sejm zajmie się dwoma obywatelskimi projektami zmian w dostępie do aborcji w czasie bieżącej sesji. Czytania projektów wyznaczono na środę – lewicowy, wprowadzający aborcję na życzenie, poparty przez maksymalnie 200 tys. osób – będzie rozpatrywany między godziną 16:45 a 18:45.

Z kolei projekt „Zatrzymaj aborcję”, pod którym podpis złożyło 830 tys. Polek i Polaków, a który przewiduje zakaz zabijania dzieci poczętych podejrzewanych o różnego rodzaju schorzenia będzie debatowany od 19:00 do 21:00.

Głosowania nad skierowaniem obu projektów do dalszych prac ma się odbyć w bloku nocnych głosowań po godzinie 22.

Jak powiedziała portalowi Gosc.pl Kaja Godek – pełnomocnik projektu „Zatrzymaj aborcję”, o wyznaczeniu terminu pierwszego czytania projektu dowiedziała się w poniedziałek wieczorem:

Wczoraj, w godzinach wieczornych zadzwonił telefon z Kancelarii Sejmu,  poinformowano mnie o planie środowych obrad i o tym, że przewidziano w nich dyskusję nad obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. Pamiętamy wszystkie wypowiedzi posłów, którzy mówili, że zagłosują za tym projektem i mamy nadzieję, że wywiążą się jutro ze złożonych deklaracji. Nasz projekt ma niemal 5-krotnie wyższe poparcie niż projekt lewicowy, wprowadzający aborcję na życzenie. Dlatego nie należy ulegać złudnemu wrażeniu symetrii, bo jej tu nie ma. Zakaz aborcji eugenicznej Polacy poparli masowo, projektu feministek – nie. Czas najwyższy wprowadzić prawną ochronę poczętych dzieci podejrzewanych o choroby, bo średnio co 8 godzin jest w Polsce zabijane takie dziecko. /Kaja Godek/

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama