Biskupi podziękowali za wysiłek przy projekcie komitetu #ZatrzymajAborcję

dodane 11.01.2018 10:38

PAP |

Prezydium KEP podziękowało organizatorom obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej Zatrzymaj aborcję, wolontariuszom zbierającym podpisy, obywatelom, którzy podpisali się pod projektem oraz posłom, którzy za nim głosowali.

Biskupi podziękowali za wysiłek przy projekcie komitetu #ZatrzymajAborcję   Przemysław Kucharczak /Foto Gość Wolontariusze zbierający podpisy pod projektem #ZatrzymajAborcję

"W imieniu Konferencji Episkopatu Polski dziękujemy organizatorom obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej "Zatrzymaj aborcję", wolontariuszom zbierającym podpisy, 830 tysiącom obywateli, którzy podpisali się pod tym projektem oraz wszystkim posłom, którzy - głosując za życiem" - udzielili poparcia temu obywatelskiemu projektowi ustawy - głosi komunikat prezydium KRP.

W przekazanym PAP w czwartek komunikacie, biskupi wyrażają nadzieję, że "wkrótce zostaną zwiększone gwarancje ochrony życia najsłabszych przez powstrzymanie aborcji eugenicznej".

"Kilka dni temu Ojciec Święty Franciszek - przemawiając do dyplomatów z całego świata - powiedział, że po siedemdziesięciu latach od przyjęcia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka wciąż są łamane prawa podstawowe. Przede wszystkim - podkreślił papież - prawo do życia, wolności i nienaruszalności każdej osoby ludzkiej. Nasze prawa naruszają nie tylko wojny, czy przemoc. W naszych czasach pojawiają się formy bardziej subtelne: myślę przede wszystkim o niewinnych dzieciach, odrzuconych jeszcze zanim się urodzą; czasem niechcianych, tylko dlatego, że są chore, czy zdeformowane, albo z powodu egoizmu dorosłych" - czytamy w komunikacie prezydium KEP.

W kontekście trwających prac nad wspomnianym obywatelskim projektem ustawy, biskupi proszą o modlitwę w intencji ochrony prawa do życia.

Komunikat został podpisany przez przewodniczącego KEP abp. Stnisława Gądeckiego, metropolitę krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego i sekretarza generalnego KEP bp. Artura Mizińskiego.

w środowym głosowaniu Sejm zadecydował o skierowaniu propozycji przygotowanej przez Komitet Obywatelski #ZatrzymajAborcję do dalszych prac sejmowych. Projekt zakłada wyeliminowanie możliwości przerwania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA, KOŚCIÓŁ, PAP

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Piotr 11.01.2018 18:37
Niezalogowany użytkownik Dziękuję!
Plusów: 4 KrzysiekZ 11.01.2018 11:24
Poprzednio biskupi przyczynili się do zablokowaniu projektu całkowicie delegalizującego zabijanie dzieci, teraz dziękują za inicjatywę. Albo się nawrócili albo mają nowe wytyczne.
Plusów: 2 TomaszL 11.01.2018 10:57
Niezalogowany użytkownik Naprawdę warto Wam drodzy przyjaciele z "Zatrzymaj Aborcję" dziękować. Za wytrwałość i za wielkie dzieło które czynicie dla tych najsłabszych z najsłabszych.

wszystkie komentarze >