107,6 FM

Głoś, dawaj świadectwo, działaj!

Idźcie i głoście. Mk 16,15

Po swoim zmartwychwstaniu Jezus ukazał się Jedenastu i powiedział do nich:
„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.

Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą i ci odzyskają zdrowie”.


Głoś, dawaj świadectwo, działaj. Gdy świat milczy na temat Ewangelii, ty działaj: jedź na misję jako wolontariusz, wspomagaj kraje misyjne pomocą materialną, módl się za tych, którym jest trudniej niż tobie. Zawsze łatwo znaleźć jakiś krzyż i atakować go. Znajdą się sojusznicy. Innych symboli niż chrześcijańskie nie wolno obrażać i dotykać, bo wtedy żarty się kończą. Demokracja jest wybiórcza, a media zadbają, by większość uważała ten stan rzeczy za idee postępu. Stąd wiara praktykowana i wyznawana jest mocną siłą Boga i świadectwem człowieka. Arcybiskup Paryża woła: Nie zgadzajcie się na to, by stać się druidami plemienia, które wymiera! Angażujcie się, aby być pasterzami i wiernymi Kościoła żyjącego i misyjnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Gość powszedni
  25.01.2018 09:21
  Obecnie mamy do czynienie z ewangelizacją sloganową. Prawdziwa ewangelizacja polega na mówieniu co jest co i potwierdzania tego swoim zachowaniem.
  doceń 1
 • gosia
  25.01.2018 09:29
  Żeby działać trzeba doświadczyć Żywego Boga w swoim życiu.Jak mam dawać świadectwo gdy nigdy nie widziałam uzdrowienia,nawet nie znam takiej osoby która by po modlitwie wstała z łóżka,nie widziałam wskrzeszenia itd....
 • Megi
  25.01.2018 15:50
  Jak mam działać ?,jak nigdy nie widziałam działania Boga....Powietrza też nie widzę, a dzięki niemu w moim świecie w którym żyję dzieją się cuda....już niebawem przyroda na nowo ożyje....czy są potrzebne cuda do głoszenia, dawania świadectwa, działania???.....Nie .....bo do tego konieczna i niezbędna jest ŁASKA WIARY.....tylko ci co mają ZYWĄ WIARĘ DZIAŁAJĄ....inni albo czekają na cud, albo jak faryzeusze pięknie mówią i żyją tak , że od nich nic człowiek się NIE NAUCZY bo oni NIE DZIAŁAJĄ, tylko apele i listy wysyłają....no i jeszcze są antykatolicy, oni głoszą,...dają świadectwo ....i działają tak... jak im się podoba , ...bo swoją wiarę mają...
  doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter