107,6 FM

Sygnał życia w Katowicach

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka urzędnicy w Katowicach przypominają seniorom oraz osobom niepełnosprawnym, że warto zarejestrować się w Miejskim Systemie Powiadamiania Ratunkowego.

Sygnał życia w Katowicach   Wezwanie pomocy przez telefon Roman Koszowski /Foto Gość Wszystko to w ramach autorskiego programu "Sygnał życia". Wystarczy posiadać telefon stacjonarny lub komórkowy oraz wypełnić specjalną ankietę - mówi Izabela Górecka - pełnomocnik prezydenta miasta ds. osób niepełnosprawnych.

"Sygnał Życia" umożliwia wezwanie pomocy za pomocą jednego klawisza telefonu. Urzędnicy przypominają też o "Kopertach Życia", gdzie umieszczone  w specjalnej kopercie informacji o stanie zdrowia chorego pomogą lekarzom szybciej i skuteczniej udzielać pomocy. Mieszkańcy Katowic o akcjach słyszeli, ale nie wszyscy z nich korzystają.


Teraz przed Dniem Babci i Dziadka w katowickich szkołach uczniowie dostają specjalne ankiety, które mogą razem z prezentem przekazać swym najbliższym. Jeśli ankietę wypełnią babcia lub dziadek mogą zostać włączeni do Miejskiego Systemu Powiadamiania Ratunkowego „Sygnał życia”. Wypełnione ankiety należy wysłać pocztą lub złożyć w Kancelarii Urzędu Miasta Katowice.

Sygnał życia w Katowicach   Autorski projekt miasta Katowice - Sygnał życia Agata Nurek /Radio eM

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama