107,6 FM

Tychy czekają na następcę „pięćsetki”

Rozmawiamy z dyrekcją Fiata i staramy się śledzić sytuację na bieżąco – mówił w „Radiu eM” prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

Andrzej Dziuba, prezydent Tychów   Andrzej Dziuba, prezydent Tychów
Agnieszka Skrzypczyk /Radio eM

Działająca w ramach fabryki Fiat Chrysler Automobiles spółka Comau Poland ma być zlikwidowana. Pracę straci 150 osób. W zeszłym tygodniu protestowali przeciwko temu związkowcy z NSZZ „Solidarność”.

Komentując te wydarzenia prezydent Tychów mówił, że o ile dla poszczególnych zwalnianych osób jest to dramat i stres, o tyle w skali całego miasta tak dobrej sytuacji na rynku pracy, jak dziś nie było chyba jeszcze nigdy. Bezrobocie w mieście jest na poziomie 2,6%. W Tychach jest zatrudnionych ok. 3 tysięcy obcokrajowców.
Prezydent Dziuba podkreślił, że władze miasta są na bieżąco w kontakcie z władzami Fiata i śledzą sytuację, czy nie jest to początek jakiegoś większego kryzysu w firmie.

Jednocześnie Andrzej Dziuba powiedział, że miasto oczekuje na decyzje, jaki model będzie produkowany w Tychach po popularnym fiacie 500. Na razie po wycofaniu z Tychów produkcji Forda Ka fabryka trzymała wysoki poziom produkcji. Ale popularność „pięćsetki” nie będzie trwać wiecznie – konkluduje prezydent.

Andrzej Dziuba, jako wiceprzewodniczący zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, mówił też w „Rozmowie poranka” o tworzonym Funduszu Solidarności w GZM, który ma służyć mniejszym gminom.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama