107,6 FM

Ratownicy spod Nanga Parbat wrócili do bazy pod K2

Helikopter z Bieleckim, Tomala i Urubką wylądował w rejonie bazy w piątek o 9:45 czasu pakistańskiego (5:45 czasu polskiego).

Czwarty z himalaistów, którzy brali udział w akcji ratunkowej na Nanga Parbat, ratownik medyczny Jarosław Botor z powodów osobistych wrócił do Polski. Przed tygodniem polscy himalaiści wzięli udział w niezwykle trudnej akcji ratowania Francuzki Elisabeth Revol i Polaka Tomasza Mackiewicza, którzy utknęli na Nanga Parbat. Francuzkę udało się wprowadzić na dół, Mackiewicz nie został uratowany - załamanie pogody nie pozwoliło ratownikom do niego dotrzeć.

Pod K2 trwa akcja górska prowadzona w ramach polskiej narodowej zimowej wyprawy na K2. 12 osobowy zespół próbuje dokonać historycznego, pierwszego wejścia zimowego na ten ostatni nie zdobyty o tej porze roku ośmiotysięcznik. W ostatnich dniach działania himalaistów były wstrzymane ze względu na huraganowy wiatr. Z tego samego powodu wspinacze biorący udział w akcji na Nanga Parbat utknęli na kilka dni w pakistańskim Skardu.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama